Глава облсовета Диденко пообещал лично доставить в Киев требование не повышать тарифы

Одесский облсовет обратился к центральным властям Украины с призывом к недопущению росту тарифов для населения на природный газ и жилищно-коммунальные услуги. Депутаты проголосовали за проект обращения 2 февраля на внеочередной сессии.
Зампредседателя облсовета Вадим Шкаровский отметил, что в совет также поступило обращение от профсоюзов с просьбой требовать не повышать стоимость газа и электроэнергии. По его информации, общая задолженность населения Одесской области перед энергокомпаниями составляет 4 млрд грн. ля чего повышаются тарифы на газ, электроэнергию, воду – это откаты чиновникам, которые занимаются этими вопросами. Чем выше цена, тем выше откаты", - отметил Вадим Шкаровский.

А представители Партии Шария выступили с требованием провести аудит сетей облгазов. По их словам, за транспортировку газа должн платить не население, а как раз поставшщик газа, поскольку трубы проркладывались, либо в советское время, либо уже в году независимости за личные средства жителей. "Первое – это государственная субсидия, второе – местные бюджеты, третье – непосредственно за счёт личных средств населения. И спустя некоторое газовые компании  заявили населению, что они не могут поставлять газ так как сети труб находятся вне их собственности. В результате этого людям было предложено на безоплатной основе перевести свои трубы на баланс облгазов. Фактически у граждан нашего города манипулятивным путём – забрали собственность. И теперь заставляют нас ещё и платить за транспортировку газа по нашим трубам", - отметила глава фракции Партии Шария Яна Фрейман.
Кроме того, депутаты призвали пересмотреть политику предоставления субсидий и отказаться от их снижения, так как субсидии сократились уже на 10 млрд грн.
71 депутат поддержал проект обращения к правительству, 6 были против и один не проголосовал.
Проект поддержал также губернатор Сергей Гриневецкий.

А глава облсовета Григорий Диденко заверил, что он лично доставит обращение в Киев и добьется консультации с правительством.

Текст обращения:

“Ми, депутати Одеської обласної ради, глибоко стурбовані зростанням цін на природний газ та інші житлово-комунальні тарифи для населення. У статті 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Відповідно до статей 1 та 48 Конституції України Україна є соціальною, правовою державою, що виражається у соціальній спрямованості економіки, праві громадян на соціальний захист; праві кожного на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

Враховуючи сьогоднішній рівень реальних доходів населення, спричинений зокрема і наслідками пандемії COVID-19, подальше підвищення цін на енергоносії та комунальні тарифи призведе до прямого порушення прав українських громадян. Констатуємо позитивні кроки керівництва країни щодо зниження ціни на газ і тарифу на розподіл, у результаті чого Кабінет Міністрів України 18 січня 2021 року ухвалив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр, яка діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Окрім зазначеного вище нашу стурбованість викликають рішення Кабінету Міністрів України щодо зміни порядку і формули нарахування субсидій для населення за житлово-комунальні послуги. Органи державної влади зобов’язані реалізовувати гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та вживати заходів для випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги. Вважаємо, що в нинішніх умовах завданням органів центральної та місцевої влади по всій Україні має стати проведення роз’яснювальної роботи щодо переваг переходу на постачання газу від приватних компаній до державного НАК «Нафтогазу», який пропонує обґрунтовану ціну.

Пропонуємо органам державної влади терміново реалізувати зазначені вище рішення для врегулювання тарифної кризи, які дозволять знизити ціну на газ, зменшити тариф на розподіл газу і встановити механізм компенсації для тих, хто користується електроопаленням. Зважаючи на вищевикладене, депутати Одеської обласної ради звертаються до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням щодо розгляду можливостей збільшення держвидатків на виплату пільг та житлових субсидій, а також з підтримкою запровадження заходів для недопущення зростання цін на природний газ та інших житлово-комунальних тарифів для населення, а також якнайшвидшого втілення у життя ініційованих Президентом України рішень Уряду для врегулювання тарифної кризи.

Сподіваємося на підтримку та порозуміння”.

+ 0 -
  • 0
  • 620

Добавить комментарий