Україна приєднається до «митного безвізу» вже з 1 жовтня

Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит (NCTS) та спрощення формальностей у четвер ухвалив офіційне рішення запросити Україну приєднатися до них з 1 жовтня.

Україна стане 36-ю державою-учасницею Конвенцій, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook.

«Митний безвіз» – це швидше переміщення товарів між країнами Європейського регіону, менше бюрократії на самій митниці, менше можливостей для зловживань, обмін даними з сусідніми митницями фактично в режимі реального часу», – повідомив український прем’єр.

Він нагадав, що для України це вже четвертий «безвіз» у 2022 році. До нього у березні був «енергетичний», а влітку — «транспортний» та «економічний».

Україна розпочала застосування NCTS з листопада 2020 року в пілотному режимі, а з березня 2021 року розпочався етап національного застосування NCTS.

Станом на липень 2022 року у системі NCTS вже зареєстровані понад 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано більш як 5500 декларацій, 13 компаніям присвоєно статус фінансового гаранта, розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Нагадаємо, у липні Європейська комісія ухвалила рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Приєднання України до «митного безвізу» стало можливим після того, як у серпні Верховна Рада ухвалила закон про «митний безвіз» з Євросоюзом та приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту з країнами ЄС.

+ 0 -
  • 0
  • 588

Добавить комментарий