Банкова обіцяє турборежимне створення Фонду відновлення України

Цього тижня до Верховної Ради внесуть законопроект про Фонд відновлення України. Про це під час брифінгу в межах IX Всеукраїнського Форуму Місцевого Самоврядування – 2022 у Львові, розповів заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, повідомляє Укрінформ.

«На цьому тижні подаємо законопроект до Верховної Ради про Фонд відновлення. Звісно, будемо просити парламентаріїв швидко його проголосувати, щоб вже цього року Фонд відновлення запрацював, і всі проекти відновлення йшли вже через цей фонд, тому що зараз це точкові проекти по відновленню, які впроваджуються різними системами фінансування від наших донорів», - розповів Кирило Тимошенко.

Він розповів, що Фонд відновлення України буде займатися як збором коштів на відновлення, так і проектами з відновлення, фінансуванням проектів відновлення.

«Найголовніше, що ми проговорювали з усіма іноземними партнерами, Фонд відновлення буде контролюватися країнами-донорами, які будуть допомагати у відновленні. Наглядова рада Фонду буде складатися з 75% саме країн-донорів і міжнародних організацій, і саме ця наглядова рада буде обирати й менеджмент, і далі впроваджувати всі ініціативи фонду», - зазначив чиновник. 
На уточнююче запитання, як працюватиме фонд, Тимошенко відповів, що інформація про об’єкти, які потрібно відновлювати, подаватиметься до Фонду відновлення.

«Фонд буде проводити всі процедури закупівель, обирати підрядника. І далі буде укладати тристоронній контракт між фондом, балансоутримувачем цього об’єкта відновлення і підрядною організацією, яку вибере фонд. Ми сподіваємося, що це пришвидшить всі процеси по відновленню. Чому ми впровадили цей фонд? Тому що в кожної країни є свої погляди на те, яким чином фінансувати відновлення. В когось окремі фонди, хтось через міжнародні організації це робить. Саме тому після консультацій з партнерами вибрали одне рішення, яке буде зрозуміле для всіх, яке буде дуже прозоре для всіх і впровадимо його цього року», - сказал він. 
Нагадаємо, у березні Кабінет міністрів анонсував створення 4 фондів, кошти яких підуть на відновлення України після завершення війни.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав три можливі джерела фінансування Фонду відновлення України.

У травні канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував країнам ЄС створити спеціальний фонд для відновлення України після війни. Фонд солідарності потребуватиме фінансування на мільярди євро.

+ 0 -
  • 0
  • 668

Добавить комментарий