Українські трейдери розпочали тестування імпорту електроенергії із Словаччини

Українські трейдери ТОВ "Д.Трейдінг", ТОВ "ЕРУ" та державний трейдер АТ "Енергетична компанія України" після скасування експорту електроенергії до Європи почали тестувати можливості імпорту електроенергії, розпочавши зі Словаччини. Про це повідомляє Енергореформа.
Підтвердженням цього є результати добових аукціонів НЕК "Укренерго" з продажу міждержавного перетину у напрямку з цієї країни.
Згідно з результатами аукціонів, оприлюднених на сайті "Укренерго", починаючи з 16 жовтня ці компанії бронювали різну потужність перетину в певні дні до 27 жовтня (аукціони проводяться за два дні до поставки).

Найбільше бронювань здійснив «Д.Трейдінг» - по 50 МВт на чотири денні години на 16 та 23 жовтня та по 35 МВт на п'ять денних годин 26 жовтня. "ЕКУ" бронювала 3 МВт на 4:00 та 2 МВт на 5:00 на 24 жовтня, 1 МВт на 5:00 25 жовтня та по 1 МВт на 13:00 на 26-27 жовтня. "ЕРУ" бронювала 1 МВт о 4:00 на 22 жовтня.
Ціна продажу перетину у всі дні, в які компанії брали участь в аукціонах, становила 0 грн/МВт-год.
Потужність перетину, що виставлялася на продаж, становила від 50 МВт до 170 МВт на кожну годину залежно від дня.
Разом з тим, на сайті ENTSO-E станом на 26 жовтня відображається фізичне постачання лише 16 жовтня, коли перетин 50 МВт на чотири години викуповував "Д.Трейдінг".
Необхідно зазначити, що 24 жовтня глава "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив про те, що європейська мережа операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E збільшила потужність комерційних обмінів між Україною та Європою до 400 МВт для експорту та до 500 МВт для імпорту ресурсу (за даними НЕК було по 300 МВт в обох напрямках).
За його словами, тоді Україна ще не розпочала імпорт електроенергії, але технічна можливість для цього є, як і можливість запиту аварійної допомоги з ЄС.

+ 0 -
  • 0
  • 384

Добавить комментарий