Мобілізація 2023: чи можуть призвати з "білим квитком" та випустити за кордон

В Україні в умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть усі громадяни, окрім чоловіків віком від 18 до 60 років, однак є виключення. Так само й стосовно "білого квитка", з яким теж можуть призвати в армію.

"Білий" квиток вказує на "категорію" придатності громадянина до служби й до мобілізації залежно від виду та ступеня захворюваності особи. Придатність згідно з видом та ступеню захворюваності визначає Військово-лікарська (ВЛК) комісія.

ВЛК визначаються такі категорії обмеженості до служби:

"Обмежено придатний до військової служби",
"Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час",
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
В умовах воєнного стану особи "обмежено придатні до військової служби” та “непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час” можуть служити та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу. Звільняються від мобілізації лише ті громадяни які мають “білий” квиток категорії “Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Особливості стану здоров’я осіб з обмеженою придатністю враховуються під час призову на службу. Військово-лікарська комісія зазначає які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, затверджене наказом Міноборони від 14.08.2008 № 402:

Визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд.

Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

В умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть чоловіки, які мають:

посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовии? облік,
висновок військово-лікарськоії комісіі про непридатність.
Тобто виїхати за кордон можуть лише громадяни з військовим квитком, в якому визначена непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Обмежено придатні у воєнний час не можуть виїхати за межі України. Заборона не стосується в`їзду, в`їхати на територію України можна.

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.

+ 0 -
  • 0
  • 351

Добавить комментарий