Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Цифрова економіка та інформаційне суспільство»

19-20 квітня 2023 року відбулася ювілейна 5-а Міжнародна наукова конференція «Цифрова економіка та інформаційне суспільство», яка була організована Сілезькою академією та Інститутом дослідження просторового розвитку. Також співорганізаторами були Державний університет інтелектуальних технологій і зв’язку, Бердянський державний педагогічний університет, Братиславський університет економіки і менеджменту (Словаччина), Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Державний біотехнологічний університет, Сумський національний аграрний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка.

До участі в конференції були запрошені науковці, викладачі, студенти, докторанти, фахівці з інноваційних та інформаційних технологій в розвитку різних сфер сучасного суспільства.

 

Учасники конференції мали можливість представити результати своїх досліджень та власного досвіду на пленарному засіданні та у шести секціях, а також взяти участь в наукових дискусіях.

З вітальними словами і найкращими побажаннями подальшої тісної співпраці між українськими і європейськими вищими навчальними закладами виступили ректор Сілезької академії, професор Александер Остенда, ректор Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку професор Олександр Назаренко, перший проректор Бердянського державного педагогічного університету д.п.н., проф. Ольга Гуренко, заступник директора з наукової роботи та інформатизації Навчально-наукового інституту фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка к.п.н., доц. Яна Копитіна.

 

На пленарному засіданні свої доповіді представили ректор Сілезької академії проф. Александер Остенда («Едукація сучасних фахівців в умовах діджиталізації: досвід Сілезької академії»); к.філ.н., доцент Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку Тетяна Коляда-Березовська («Кібертекстова діяльність у призмі діджиталізації освітнього простору»); д.е.н., асоційований член – регіональний координатор Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України професор Державного біотехнологічного університету Олександра Мандич («Виклики та можливості молодих вчених у післявоєнній відбудові України»); віце-президент Фонду ASES Рената Жяйя («Відкритість до змін та гнучкість у впровадженні стратегій польських громадських організацій у зв’язку з проведенням заходів для сімей біженців: досвід Фундації ASES»); докторантка Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, представниця Українського центру фізичної культури і спорту людей з інвалідністю «Інваспорт» Олеся Перепеченко («Оптимізація навичок просторової орієнтації людей з вадами зору шляхом використання інноваційних пристроїв»).

В результаті обміну досвідом науковців було підкреслено важливість подальшої співпраці, відкритість європейських вищих навчальних закладів до проведення спільних наукових досліджень, готовність польських і українських громадських організацій здійснювати всебічну підтримку як молодим науковцям, студентам, так і сім’ям, які стали вимушеними переселенцями у зв’язку з повномасштабною війною, розв’язаною російською федерацією в Україні.

 

За результатами роботи конференції будуть видані рецензовані колективні монографії (електронна версія) та оприлюднені на сайті Сілезької Академії і у репозитаріях вишів-співорганізаторів.

 

+ 0 -
  • 0
  • 100

Добавить комментарий