В Одесі прокоментували скандал, внаслідок якого 17-річний одесит опинився у львівському притулку

17-річний одесит, який виконував у Львові Цоя, був замкнений у дитячий притулок під тиском нардепа Наталії Піпи, яка напередодні влаштувала з ним мовний скандал.

Піпа звинуватила хлопця, що він співає на вулиці пісні Цоя «забороненою» російською мовою. 6 червня підліток із Одеси записав відео, в якому розповів, що Наталія Піпа показала лише фінальну частину скандальної розмови між ними. За словами хлопця, він спочатку намагався довести їй, що пісні Цоя не підпадають під закон про заборону російської музики в Україні, оскільки лідер гурту «Кіно» загинув ще до розпаду СРСР. Юнак запевняє, що нардеп розпочала зйомку їхньої сварки лише після того, як він вийшов із себе.

Після відео одесит, який приїхав до Львова до друга, опинився у дитячому притулку: його туди визначила викликана депутаткою поліція.

Ці події обурили багато українців, які почали виступати на захист хлопця. Після чого Наталія Піпа заявила, що він опинився у притулку, оскільки «виявився неповнолітнім, приїхавши сюди без супроводу дорослих».

У коментарях їй відповіли одеські чиновники. Глава місцевої служби у справах дітей Юлія Нікандрова заявила, що українці за законом мають право пересуватися без супроводу дорослих з 14 років.

«Дитина приїхала до Львова з паспортом, з грошима в гості до друга. Ви вирішили пропіаритися за його рахунок, влаштували шоу. Викликали поліцію та (увага!) погрозами поліції та директора притулку закрили дитину, як порушника. Щоб провчити.

Поліція оформила «акт знайденої дитини» (що? Знайденої – у 17 років?). Директриса притулку чесно зізналася, що ви влаштували скандал і відмовити вам вона не змогла», — повідомила Нікандрова.

Голова департаменту освіти Одеси Олена Буйневич розповіла, що зі Львова навіть не повідомили додому хлопця та не зателефонували до місцевих органів влади, щоб одесита могли повернути додому.

«Я через школи з відео, яке побачила лише на другу добу, з’ясовувала прізвище дитини! Вчителі шукали по домівках сім’ю, дитина не вчиться зараз очно, бо мати має проблеми зі здоров’ям. Невже Львів так далеко від Одеси, що телефони у нас не працюють?», — каже Олена Буйневич.

Також на захист юного одесита, спів якого не сподобався народному депутату Наталі Піпі, стали українські воїни. Наші герої нагадали, що сьогодні боронять рідну Україну всі вони, незалежно від мови спілкування. І розділяти українців за ознакою мови — негідно й підло.

Закон про заборону на публічне виконання музики країни-агресора передбачає так званий «білий список», до якого мають увійти російські митці, які засудили війну в Україні. Але минуло майже піврок, а списку досі нема. Проте як спитати у мертвого нині Віктора Цоя, що він думає про війну? Це питання треба задати самій пані Піпі.

Яка, до речі, зізналася, що до своєї спроби покарати одеського хлопчину вона й поняття не мала, «хто такий той Цой».

+ 0 -
  • 0
  • 191

Добавить комментарий