В Україні з 1 жовтня введуть новий штраф

З 1 жовтня 2023 року українським водіям потрібно буде поза межами населених пунктів включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. В іншому випадку, патрульні поліцейські можуть їх оштрафувати на суму від 425 до 510 гривень. 
У пункті 9.8 Правил дорожнього руху України йдеться про те, що з 1 жовтня по 1 травня у всіх транспортних засобів поза населеними пунктами мають бути включені денні ходові вогні, а якщо їх немає, то ближнє світло фар. Це знижує кількість ДТП. Якщо не дотримуватись цього пункту ПДР, то дорожніх аварій буде ще більше.

Правоохоронці щодо водіїв, які їздять поза населеними пунктами без включених денних ходових вогнів або ближнього світла фор, зазвичай складають адміністративні протоколи за ч. 2 ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає штраф за порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів.

Однак деякі юристи стверджують, що ця стаття не відповідає вищезазначеному правопорушенню. Тобто за нею не можна притягувати до відповідальності водіїв, які з 1 жовтня по 1 травня не включають поза населеними пунктами ходові вогні чи ближнє світло фар.

Юристи, зокрема, кажуть, що відповідальність за порушення правил використання зовнішніх освітлювальних приладів чи попереджувальних сигналів настає лише при початку руху та при зміни напряму руху. Іноді суди ухвалюють цю точку зору.

Деякі юристи вважають, що за вказане порушення слід штрафувати на підставі ст. 121 КпАП (Управління водієм транспортним засобом, що має несправності зовнішніх світлових приладів (у темну пору доби) або інші технічні несправності) або виносити попередження за ст. 125 КпАП (Порушення правил дорожнього руху, яке не передбачене іншими статтями КпАП).

І хоча суди іноді стають на бік порушників правил дорожнього руху, які не включають з 1 жовтня по 1 травня поза населеними пунктами ходові вогні чи ближнє світло фар, правоохоронці продовжують виносити постанови за цією статтею. Тому найкраще за містом з 1 жовтня до 1 травня включати ходові вогні або ближнє світло фар. І річ навіть не в штрафі, а в безпеці водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

+ 0 -
  • 0
  • 402

Добавить комментарий