ООН підвищила виплати українцям до 17,5 тис. грн: хто може отримати грошову допомогу

ООН підвищила підвищення виплати українцям, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Тепер вони отримуватимуть до 17,5 тис. грн.

Раніше виплата на одного українця від ООН складала 2200 грн на місяць. Її збільшили до 3600 грн. Громадянам також надається допомога у рамках підготовки до нового опалювального сезону.

Загальні суми фінансової допомоги тепер наступні:

6660 грн на члена сім'ї, яку очолює літня людина (від 55 років), та яка реєструвала заявки до 1 вересня;
до 13 320 грн на члена сім'ї для українців, які подавали заявки з 1 вересня до 1 жовтня – по 6600 грн звичайної та "зимової" виплати;
до 17 460 грн на члена сім'ї для українців, які подавали заявки після 1 жовтня – 10 800 грн за три місяці та 6600 грн за три місяці "зимової" виплати.
Як оформити виплати від ООН
Фінансова допомога від міжнародної організації доступна українцям, які постраждали внаслідок бойових дій у Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській та Сумській областях. На кошти також можуть претендувати переселенці, котрі повернулися додому.

У заявників мають критерії вразливості (хоча б один):

прийомні сім'ї;
сім'ї з самотнім главою сім'ї та людьми похилого віку;
сім'ї з дітьми до 18 років із одним з батьків;
сім'ї, які очолює люди віком від 55 років;
сім'ї з одним або декількома людьми з інвалідністю або з важкими захворюваннями.
Матеріальна підтримка не передбачена особам з доходом понад 5400 грн на місяць. Також не слід звертатися за допомогою, якщо раніше її надавали інші міжнародні організації.

Співбесіди проводять з організацією "Право на захист" (партнером ООН) у його центрах збору даних. Їх мають пройти всі члени сім'ї, які розраховують на допомогу.

Потрібно надати оригінали документів:

документи, що засвідчують особу (паспорт, свідоцтво про народження);
податковий номер;
довідка ВПО (за наявності);
документ, що засвідчує опіку над дітьми (за потреби);
медична довідка/посвідчення у разі інвалідності або наявності хронічного захворювання (за потреби).
Сім'ї, які не відповідають зазначеним критеріям для отримання виплат, можуть отримати іншу допомогу. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на безкоштовні психосоціальні та юридичні консультації.

+ 0 -
  • 0
  • 266

Добавить комментарий