Мобілізація ресурсів: "дорожні" гроші направлять на оборону

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив про перенаправлення 94,7 млрд грн з дорожнього фонду України на потреби оборони. В рамках мобілізації всіх можливих внутрішніх ресурсів на цей пріоритетний напрямок у 2024 році підуть, зокрема, акцизи з авто та пального. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну України.

Змінами до Бюджетного кодексу закріплено, що у 2024 році надходження з державного дорожнього фонду, створеного у складі спецфонду держбюджету, буде спрямовано до загального фонду держбюджету з метою зміцнення армії та посилення оборони.

“Усі кошти з дорожнього фонду на наступний рік (94,7 млрд грн) будуть перенаправлені на потреби оборони, що дозволить мобілізувати усі можливі внутрішні ресурси на цей напрямок. Це не тільки інвестиція у перемогу, але й створення нових робочих місць та підтримка економіки”, – пояснив Міністр фінансів Сергій Марченко.

У відомстві зазначили, що відповідний ресурс буде сформовано за рахунок акцизів з авто та пального, а також інших платежів, з яких фінансувалося будівництво та ремонт доріг.

Проте дорожня галузь продовжить отримувати фінансування завдяки трьом ключовим джерелам:

  • залишки коштів, джерелом формування яких були доходи державного дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року, які не використані в попередні бюджетні періоди (2021-2023 роки), використовуватимуться для забезпечення невідкладних заходів, пов’язаних з утриманням доріг у зимовий період;
  • необхідні для військових потреб дороги, будуть фінансуватися за рахунок коштів з резервного фонду Уряду України;
  • будівництво та ремонт доріг заплановано в рамках проєктів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн-партнерів.

Нагадаємо, що з початку 2023 року Україна витратила на сферу оборони понад 1 трлн грн. Кошти були витрачені на зарплати військовим, а також на придбання техніки, боєприпасів та засобів індивідуального захисту.

+ 0 -
  • 0
  • 275

Добавить комментарий