У Туреччині виявили сліди давно втраченої мови, що існувала 3000 років тому

Глиняна табличка з таємничим текстом була знайдена під час недавніх розкопок. Її було створено в період Хетської імперії у другому тисячолітті до нашої ери.
Експерти стверджують, що ця мова не схожа з іншими відомими стародавніми письмовими формами на Близькому Сході. Однак припускають, що вона має спільне коріння з анатолійсько-індоєвропейськими мовами.
Текст на табличці починався зі вступу хеттською мовою — найдавнішою з відомих індоєвропейських прислівників. У перекладі ця частина послання звучить як: «Відтепер читайте мовою країни Калашма».

Калашмою, вочевидь, називали поселення бронзового століття, що знаходилися на околиці Хетської імперії в Стародавній Анатолії. Текст мовою цієї країни поки розшифрувати не вдалося.
Експерти вважають, що Хеттська імперія була зацікавлена в записах ритуалів іноземними мовами, можливо, для збільшення кількості своїх підданих. Повідомляється, що ця імперія поклонялася безлічі богів, і з придбанням нових територій вона, ймовірно, інтегрувала різні релігійні практики.

Унікальність відкриття полягає не лише в розкопаних таємних текстах, а й у їхньому доброму стані. Порівняно з іншими знахідками в цьому регіоні, ці глиняні таблички збереглися напрочуд добре.

Вчені, які працюють над розшифровкою, сподіваються опублікувати результати і зображення цього відкриття в найближчому майбутньому.

+ 0 -
  • 0
  • 283

Добавить комментарий