Уряд підтримав реорганізацію ЗВО в Миколаєві й Одесі

5 січня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив два розпорядження про об’єднання закладів вищої освіти. По-перше, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського об’єднають із Національним університетом кораблебудування. Згодом із цих двох закладів утворять багатогалузевий Університет кораблебудування і розвитку півдня (УКРоП). У новому закладі розвиватиметься автономний педагогічний інститут, який посилить педагогічний напрям у регіоні.

По-друге, Одеський державний екологічний університет, а також Фізико-хімічний інститут захисту навколишнього середовища і людини, приєднають до Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

В обох новостворених закладах для студентів створять розширені можливості вибору дисциплін, а працівники матимуть кращі умови для проведення досліджень завдяки інвестиціям у нове науково-навчальне і лабораторне обладнання, які заплановано вже в цьому році.

Як пояснили в МОН, рішення про реорганізацію ЗВО необхідні для того, щоб підвищити якість вищої освіти та об’єктивну потребу модернізувати заклади. Цьогоріч фінансування від Світового банку плануємо спрямувати, зокрема, і на розвиток закладів вищої освіти. У 2023 році успішне об’єднання закладів із подальшою суттєвою інвестицією здійснено в Дніпрі, де утворено Український державний університет науки і технології.

Такі рішення про реорганізацію закладів вищої освіти сприяють формуванню спроможної й ефективної мережі ЗВО та водночас підсилюють Стратегію розвитку вищої освіти в Україні, ціллю якої є модернізація системи вищої освіти в Україні, утворення потужних академічних спільнот, та підготовка в них тих фахівців, яких потребує українська економіка.

+ 0 -
  • 0
  • 425

Добавить комментарий