Габріеля Атталя 9 січня призначили на посаду нового прем'єр-міністра Франції

Відомо, що 34-річний Атталь є наймолодшим главою уряду за всю історію Франції. Водночас він є першим відкритим ЛГБТ-представником на цій посаді.

Атталь має одеське походження за лінією матері. Батько нового очільника французького уряду Ів Атталь походив з єврейської родини, яка перебралася до Франції з Тунісу. Водночас мати Атталя Марі де Курісс походить з родини російських емігрантів-білогвардійців грецького походження. Відомо, що вони проживали в Одесі.

Один її дід, Олександр де Курісс був російським музикантом і заробляв на життя репетиторством, а інший – Амеде де ля Форест-Дівонн, який був справжнім французьким графом.

Мати Атталя виховувала його у православній вірі. У 2019 році в інтерв’ю виданню Lib?ration, яке наводить The Guardian, Атталь розповів про слова, які йому колись сказав батько.

Можливо, ти православний, але все життя будеш відчувати себе євреєм, у зв'язку з тим, що будеш страждати від антисемітизму через своє ім'я, – цитував Атталь батька.
Нещодавно стало відомо, що 66% жителів Франції виступали за зміну голови уряду Елізабет Борн, що є одним із найбільших показників за останні майже десять років. Уже 8 січня очільниця подала до Єлисейського палацу заяву про відставку. Водночас Борн наголосила на важливості продовження реформ, наголошуючи на "терміновості цього в нинішніх обставинах".
Згодом стало відомо, що президент Франції Еммануель Макрон офіційно прийняв відставку Борн. Він висловив вдячність колишній голові французького уряду за її видатні заслуги щодо французької нації.
Протягом 10 днів в керівництві держави вагалися з тим, хто ж очолить крісло прем'єра. Очільник Франції навіть вивчав призначення на посаду глави уряду міністра збройних сил Себастьєна Лекорню. Також він розглядав на цю посаду колишнього міністра сільського господарства Жюльєна Денорманді.
Втім, пізніше президент Франції Еммануель Макрон 9 січня призначив на посаду прем'єр-міністра Франції Габріеля Атталя. За словами французького лідера, він може розрахувавати на енергію і відданість від нового прем'єра у справі щодо реалізації раніше оголошеного проєкту переозброєння і регенерації.

+ 0 -
  • 0
  • 409

Добавить комментарий