Учені знайшли скам?янілість проторозавра, схожого на фентезійних драконів

Учені знайшли скам?янілість проторозавра віком понад 240 мільйонів років. Ця знахідка унікальна, бо скам?янілість повністю збереглася. Для її дослідження вчені з Шотландії, Китаю і США витратили 10 років.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Earth and Environmental Science: Transactions of the Royal Society of Edinburgh.

Проторозавр належить до виду Dinocephalosaurus orientalis, який вперше виявили ще в 2003 році. Дослідники часом кажуть, що ці тварини схожі на фентезійних драконів через довгу шию.

Це вперше, коли дослідники змогли повністю побачити Dinocephalosaurus orientalis. Кінцівки тварини схожі на ласти, а шия довша за тулуб і хвіст разом узяті. Дослідник Нік Фрейзер з Національного музею Шотландії припустив, що довга і гнучка шия проторозавра з 32 окремих хребців була перевагою при полюванні — так він легко шукав їжу в ущелинах під водою. Цей вид полював на рибу.

Скам?янілість знайшли в стародавніх вапнякових покладах на півдні Китаю. Вчені також припускають, що саме цей вид проторозаврів міг надихнути на створення міфічного чудовиська з шотландського озера Лох-Несс.
Раніше ми писали, що під час розкопок у провінції Керман на південному сході Ірану археологи виявили футляр із-під темно-червоної губної помади бронзового віку.
Також нагадаємо, що у Ейлсбері (Великобританія) під час розкопок знайшли давнє пташине яйце, якому майже дві тисячі років.

+ 0 -
  • 0
  • 280

Добавить комментарий