Учені оцінили вплив пандемії на тривалість життя

Очікувана тривалість життя за час пандемії коронавірусу скоротилася сильніше, ніж передбачала Всесвітня організація охорони здоров’я. Дослідження опубліковано в журналі Lancet.
Міжнародна група дослідників проаналізувала дані про надлишкову смертність у 2020 і 2021 році, пов’язану або безпосередньо з коронавірусом, або з порушенням нормального функціонування систем охорони здоров’я під час пандемії. Аналіз засвідчив, що в усьому світі середня очікувана тривалість життя при народженні знизилася на 1,6 року з 2019 по 2021 рік.

Дослідники зібрали дані для 204 країн і територій і порівняли загальну кількість смертей у 2020 і 2021 році з тим, скільки можна було б очікувати, якби не пандемія. Аналіз показав, що COVID прямо або опосередковано став причиною 15,9 млн додаткових смертей за два роки. Це на мільйон більше, ніж раніше оцінювало ВООЗ.

Надлишкова смертність, пов’язана з пандемією, у 2020 і 2021 роках на 100 тис. населення. 

Дослідники зазначають, що два роки пандемії призвели до різкого розвороту під час зростання тривалості життя у світі, яке тривало десятиліттями.

“Для дорослих в усьому світі пандемія справила сильніший вплив, ніж будь-яка подія, що спостерігалася за півстоліття, включно з конфліктами та стихійними лихами”, – говорить Остін Шумахер, один зі співавторів дослідження.
Водночас учені відзначають і позитивні тренди, які не змогла зламати пандемія. У 2021 році померло на 0,5 млн менше дітей віком до п’яти років порівняно з 2019 роком. Це показує, що тренд на скорочення дитячої смертності зберігся, хоч і сповільнився, незважаючи на побоювання, що пандемія перекреслить попередні успіхи.

"Тепер нашим головним завданням має бути продовження розвитку наших успіхів, підготовка до наступної пандемії та усунення величезних відмінностей у стані здоров’я між країнами", – говорить Хмве Хмве Кью, співавтор дослідження

+ 0 -
  • 0
  • 483

Добавить комментарий