Уточнено перелік категорій переселенців, які отримуватимуть допомогу на проживання

22 березня 2024 року Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову, якою уточнено перелік тих внутрішньо переміщених осіб, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6 місяців.

Зокрема, щоб уникнути різночитань, постанова чітко передбачає, що, крім інших, право на продовження допомоги ще на 6 місяців мають також такі категорії людей:

- особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);

- діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї менше 9 444 грн:

- особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду до 6 років;

- сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

- особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;

- студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;

- особи з інвалідністю ІІІ групи;

- сім’ї пенсіонерів.

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.

Також продовжено період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО до 30 квітня 2024 року. При цьому навіть ті, хто подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

Якщо ви підпадаєте під зазначені критерії і подасте заяву вже у травні, то допомога буде призначена з місяця звернення, тобто також з травня.

Звертаємо увагу, що протягом двох місяців після призначення допомоги, ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості. Тобто стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочати відповідну діяльність/або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримати ваучер на навчання тощо).

Якщо після перепризначення допомоги людина не зробить цього, виплату допомоги буде припинено.

+ 0 -
  • 0
  • 738

Добавить комментарий