Академія наук США планує створити фонд фінансування науки України

Національна академія наук США працює над створенням нового багатомільйонного спільного фонду науки та інновацій для України, повідомила спеціальний представник США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

“Він фінансуватиме спеціальні передові дослідження на службі економічного розвитку України”, – сказала вона на Форумі американо-українського партнерства в середу у Вашингтоні.

За її словами, подібні ініціативи Національної академії наук США вже реалізовано для Ізраїлю, Індії, Єгипту, Пакистану та Мексики.

“Це на додаток до $230 млн, виділених на підтримку приватного сектору України, включно з новим фінансуванням для фермерів, підприємців і малих підприємств у сільській місцевості та громадах із недостатнім рівнем банківського обслуговування”, – додала Пріцкер.

Згідно з інформацією на сайті Національної академії наук США, вона запускає Фонд науки та інновацій для України за підтримки Фонду Сімонса в розмірі близько $8 млн та Ініціативи Чана Цукерберга та інших американських благодійних організацій, з метою залучення щонайменше $15 млн для забезпечення перших трьох років роботи. У роботах з його створення також бере участь ETH Z?rich.

Зазначається, що Фонд надаватиме гранти приватним особам та організаціям на основі їхніх заслуг для проведення низки заходів, зокрема: семінарів для розв’язання наукових питань, критично важливих для довгострокового оновлення України; двосторонніх і багатосторонніх ініціатив із розвитку практики наукової політики.

Також передбачається підтримка Інститутів за пріоритетними науково-технічними темами, що сприятимуть майбутньому України; стипендій та дослідницьких грантів для підтримки наукових обмінів на початку та всередині кар’єри; тренінгів з комерціалізації наукових досліджень.

Передбачаються, що в його складі будуть грантові фонди для підтримки участі українських дослідників у міжнародних наукових дослідженнях.

Вказується, що управління Фондом здійснюватиме Секретаріат, що базується в Національній академії наук США, який залучатиме партнерів в Україні, додаткові кошти, управлятиме процесом розгляду заявок, розподілятиме та контролюватиме видатки Фонду, а також оцінюватиме вплив та ефективність діяльності Фонду.

+ 0 -
  • 0
  • 319

Добавить комментарий