Зерновий термінал GNT Group в Одесі може відновити роботу завдяки появі нового інвестора

Термінал, збудований за підтримки ЄБРР і швейцарських банків, щороку обробляв до 5 млн тонн вантажів і забезпечував роботою понад 1500 осіб. Проте багаторічне протистояння між власниками GNT Group і іноземними фондами Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners поставило підприємство під загрозу зупинки.
Про це заявив співвласник компанії Сергій Гроза в інтерв’ю «Бізнес Цензор».
На тлі судових процесів, арештів і втрати контролю над терміналом, Гроза повідомив про досягнення домовленостей із потенційним інвестором — давнім клієнтом GNT Group, зацікавленим у повноцінному відновленні діяльності підприємства.
«У нас є конструктивна пропозиція. Ми знайшли інвестора, який готовий закрити справедливі борги перед кредиторами, вкластися у відновлення терміналу. Його цікавить перевалка. Він був нашим клієнтом, йому завжди подобалося, як працювала компанія», — заявив він.
«У результаті від ACP компанія не отримала ані копійки обігового капіталу. Вони викупили інвестиції наших партнерів приблизно на $75 млн, але ставка фінансування була надзвичайно високою. Я розглядав це партнерство виключно як тимчасове — bridge finance. Платити 20% — це немислимо. Ми одразу ж почали шукати адекватного інвестора, який би разом із нами розвивав бізнес», — розповідає Гроза.
Крім того, він повідомив, що фонди зірвали розміщення єврооблігацій на $200 млн, що дозволило б суттєво зменшити вартість фінансування. Паралельно GNT Group стикалася з кримінальним тиском, обшуками та арештами.
«Об’єкт створювався як єдиний технологічний комплекс. Вони просто його зруйнують, не розуміючи, як із ним працювати. Фонд держмайна України розірвав із ними договори оренди. Спеціалісти звільнились. Що вони робитимуть далі? На відміну від них, ми знаємо специфіку роботи в Одеському порту, працювали там чверть століття. Наша пропозиція це єдиний адекватний шлях, інакше програють всі — ми, вони, держава, порт», — наголосив Гроза.
GNT Group закликає кредиторів повернути врегулювання суперечки в правове русло та розпочати переговори, поки ситуація не набула незворотного характеру.