На Одещині зафіксовано два випадки зараження лептоспірозом

За 6 місяців 2022 року в Одеській області з початку року зареєстровано два випадки захворювання лептоспірозом у Роздільнянському районі. В Україні зареєстрували 32 випадки, зокрема 13 – у червні.

Про це повідомили у ГУ Держспоживслужби на Одещині.

Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка, собача гарячка, хвороба свинопасів) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. При відсутності вчасного звернення за медичною допомогою та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає як людей, так і тварин.

Держспоживслужба наводить кілька прикладів, що підтверджують небезпеку захворювання лептоспірозом. В київській лікарні «Охматдит» помер 15-річний хлопчик з Броварів, який захворів на лептоспіроз після купання в одному із ставків на Черкащині. Через два тижні у хлопця з’явилися перші ознаки хвороби, батьки хлопця звернулися до приватної клініки, де пацієнту було призначено амбулаторне лікування. Батьки лікували сина вдома. Коли через чотири дні йому погіршало, батьки вже звернулися до амбулаторії №2 в Броварах, і підлітка звідти перевели до інфекційного відділення дитячої лікарні. У хлопця стали відмовляти ноги, і пацієнта в терміновому порядку транспортували до спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит». На жаль, врятувати хлопця не вдалося.

Підтверджений випадок лептоспірозу й на Волині. Епідрозслідуванням встановлено, що чоловік захворів після чищення копанки на присадибній ділянці. На шосту добу в нього значно підвищилася температура тіла до +40 °С, з’явилися загальна слабкість, сильна втомлюваність, болі в литкових м’язах. Три доби чоловік лікувався самостійно, а коли помітив пожовтіння склер, звернувся до лікувальної установи за місцем проживання. Підозра на захворювання на лептоспіроз згодом була підтверджена лабораторними дослідженнями. Хворий отримав відповідне лікування.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосу на зволожених і заболочених територіях, при догляді за хворими та інфікованими тваринами тощо. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, також це можуть бути худоба, собаки, дикі тварини. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від двох днів до чотирьох тижнів після інфікування.

Основні симптоми лептоспірозу:

  • висока температура тіла;
  • головний біль;
  • озноб;
  • біль у м’язах;
  • блювання та діарея;
  • жовтяниця, почервоніння очей;
  • висип на шкірі.

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг. Однак, характерним проявом захворювання є різка болючість у литкових м’язах.

+ 0 -
  • 0
  • 385

Добавить комментарий