Настоятель храму на Болградщині намагався незаконно переправити чоловіків через кордон

Болградський районний суд Одеської області визнав настоятеля храму у селі Василівка винним у незаконному переправленні осіб через державний кордон.

За матеріалами справи, на початку липня священник вступив у змову із невстановленою особою з приводу організації незаконного переправлення групи осіб через державний кордон України до Республіки Молдова поза межами прикордонного контролю, з корисливих мотивів. Адже на період воєнного стану перетин державного кордону у напрямку на виїзд за межі країни заборонено громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Спочатку отець розмістив у сільській хаті одного чоловіка і той мешкав там три дні. Ще двох клієнтів він підібрав 26 липня. Того ж вечора усіх трьох повіз своєю машиною до кордону. Будучи мешканцем прикордонного населеного пункту, поблизу українсько-молдовського кордону, священник добре орієнтувався на місцевості і знав про знаходження пунктів пропуску та розклад чергувань прикордонників.

За свою допомогу він отримував грошову винагороду — з одного чоловіка 2500 доларів, з іншого — 1900 доларів і 600 євро, з третього — 1500 доларів і 500 євро.

Перетин мав відбуватися в районі сіл Кубей (Україна) і Кайраклія (Республіка Молдова). Настоятель давав чоловікам поради щодо безпечного маршруту пересування, але на відстані близько 500 метрів від державного кордону був викритий.

До суду надійшла угода про визнання винуватості, якою сторони передбачили умовне покарання. Священнослужитель підтвердив свою вину, говорив, що у скоєному розкаюється.

Вирок було оголошено 19 серпня. Суд призначив 5 років позбавлення волі, звільнивши чоловіка від відбуття покарання з випробувальним строком один рік.

+ 0 -
  • 0
  • 317

Добавить комментарий