В Одеській області стало більше переселенців

За місяць волонтери одеського Гуманітарного штабу роздали допомогу 68 тисячам людей, 200 тисяч наборів відправили у Миколаєвську область. Наразі в Одеській області збільшилась кількість переміщених осіб. Кожного дня реєструють від 500 до 1000 нових переселенців. Лише в Одесі зараз 38 тисяч переселенців.

В штабі збільшилась кількість волонтерів, наразі це 148 осіб. За серпень раздали:

  • 599 палет продовольства;
  • 192 палети дитячих, гігієнічних та побутових товарів;
  • 12 палет одягу та інших речей.

Всього за місяць від партнерів отримано 918 палет гуманітарної допомоги, а з початку – 5 824 палет,
115 із них – з медичними засобами. У цьому місяці до штабу від партнерів надійшло 100 тонн борошна і сто тонн гороху.

З продовольчою програмою ми до кінця року сформуємо 200 тисяч наборів, в які крім борошна і гороху буде входити також рис і соняшникова олія. "Ці продукти ми будемо спрямовувати в громади і громади, зі свого боку, будуть доповнювати цей перелік продовольства своїми запасами, які вони формують за рахунок місцевих бюджетів, або самостійно, або фермери передають безкоштовно. І таким чином в кожній громаді буде свій унікальний набір. Набори передадуть не тільки переселенцям, а і мешканцям області, які в цьому потребують", – розповів голова Гумштабу Олексій Чорний.

За місяць була значна допомога від ЮНІСЕФ, у тому числі були передані підгузки, які распределили серед одеськими лікарнями.

Представник гумштабу їздив на фестиваль в Нідерланди, де презентував українські національні страви; частина отриманих коштів пішла на гуманітарні потреби Одеській області. На фестивалі було більше 100 тисяч відвідувачів.

25 дітей змогли оздоровитися у таборі в Польщі по запрошенню польській сторони. Цей досвід хочуть повторювати і далі.

Кількість переселенців з гарячих точек в Одеській області зростає. Кожного дня реєструють від 500 до тисячі нових ВПО. Більше всього їх зупинилося у Одеському районі. В самій Одесі наразі 38 тисяч переселенців. В Ізмаїльському районі – 16 тисяч, із них 6 тисяч в Ізмаїлі. На третьому місті – Подільський район і Болградський, інші райони меньш користуються попитом. Саме за цим принципом кількісті переселенців розподіляють гумдопомогу, до уваги також беруть і місцевих жителів, які знаходяться у складних життєвих умовах через війну.

Продовжуються переговори щодо надання Гумштабу статусу державної установи. Також зараз звернулися до муніципалітетів європейських міст з проханням предоставити вантажівку одеському Гумштабові для вирішення логістичних проблем.

Також Гумштаб переходить до проектної діяльності за допомогою іноземних партнерів – це питання працевлаштування, психологічної допомоги, а крім того мобільна стоматологія, проекти допомоги дітям, у тому числі в організації дозвілля. Також у штабі готуються до зимового періоду – переселенцям нададуть засоби обігріву.

+ 0 -
  • 0
  • 625

Добавить комментарий