В Офісі президента повідомили про важкі переговори щодо продовження зернової угоди

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна веде важкі переговори задля продовження роботи зернового коридору.

«Ми сподіваємося на продовження мандата на вивезення зерна з українських портів», - додав він в телеінтерв'ю Bloomberg.

Подоляк відмовився уточнити, коли можна очікувати будь-яких результатів, назвавши переговори «складними». Україна не веде переговори з росією напряму, а натомість існують підгрупи, до яких також входять Туреччина та ООН.

Зернова угода була підписана в Стамбулі 22 липня і діє 120 днів з дня підписання, до 19 листопада. Її можуть автоматично продовжити, якщо одна із сторін-підписантів не повідомить про бажання її змінити чи розірвати.

Нагадаємо, експорт українського зерна проходить згідно з «зерновою угодою», укладеною між Україною, Туреччиною, ООН та рф. Документ підписали наприкінці липня, контроль за роботою морського коридору і безпекою операції покладено на координаційний центр у Стамбулі.

5 серпня з портів Одеси вирушив і перший караван суден з українським зерном. Три судна попрямували до Туреччини, Великої Британії та Ірландії. 6 серпня – вперше з початку повномасштабної війни з рф – до порту «Чорноморськ» із Туреччини прибув балкер FULMAR S під прапором Барбадосу.

+ 0 -
  • 0
  • 360

Добавить комментарий