Розгляд справи одеського "короля контрабанди" залишили антикорупційному суду

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України залишила без задоволення подання суддів ВАКС про передання на розгляд до іншого суду справи одеського бізнесмена Вадима Альперіна про махінації на митниці.

Про це повідомив Центр протидії корупції.

Рішення ухвалила колегія суддів апеляції у складі Інни Калугіної, Андрія Нікіфорова, Олега Павлишина, Ігоря Панаіда та Даниїли Чорненької.

На початку січня Вищий антикорупційний суд звернувся до Апеляційної палати що входить до його складу з поданням про визначення суду, який розглядатиме справу одеського бізнесмена Вадима Альперіна про махінації на митниці.

У жовтні 2022 року Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майже 3 мільйони гривень, а також передав в управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів у цілому понад 113 мільйонів гривень, заарештованих у межах однієї зі справ стосовно бізнесмена Вадима Альперіна.

2 мільйони 741 тисяча 799 гривень, що надійшли від ТОВ "Транском БУД" та в сумі 30 тисяч 963,9 гривні, що надійшли від ТОВ "Аксон Максіма Тпейд", а також 110 мільйонів 945,7 тисяч гривень, що надійшли від ТОВ "Прогрес-Тренд" тоді вирішили передати АРМА.

У грудні 2021 року Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 лютого 2022 року строк дії обов'язків, покладених на бізнесмена Вадима Альперіна.

Вадим Альперін обвинувачується в масштабних порушеннях митного законодавства. У 2019 році про розшук цього бізнесмена оголошував особисто президент України Володимир Зеленський.

У листопаді 2019 року ВАКС відправив бізнесмена в СІЗО, але той вийшов під заставу у 70 мільйонів.

А у 2020 році бізнесмену скасували зобов'язання. Тоді в суді пояснили своє рішення збільшенням йому суми застави до понад 76 мільйонів.

Генеральна прокуратура України в липні 2018 року скерувала до суду справу бізнесмена-одесита Вадима Альперіна, який пропонував детективу Національного антикорупційного бюро України хабар в розмірі 800 тисяч доларів США.

У травні того ж року НАБУ заявило про завершення досудового розслідування та відкрило матеріали справи.

+ 0 -
  • 0
  • 288

Добавить комментарий