По 40-70 тисяч гривень: майже всі депутати України у січні отримали додаткову зарплату

У січні 396 із 415 депутатів отримали 100% надбавку до січневого окладу. Серед тих, кому не виділили додаткових коштів – колишні депутати,я кі нещодавно поскладали свої мандати.

Доплату народним обранцям вирішили надати за "інтенсивність праці". Про це у середу, 1 березня, пише видання "Українська правда" з посиланням на відповідь апарату Верховної Ради на запит журналістів. За інформацією журналістів, 396 парламентарям нарахували 100% надбавку до окладу на початку року. Найбільшу виплату отримав голова Ради Руслан Стефанчук – майже 79 тисяч гривень.

"Середня виплата на одного депутата за січень 2023 склала 48,8 тисяч гривень. Ця сума включає в себе власне оклад, 100% надбавку до окладу та варіативні виплати – за почесне звання, за вчений ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження", – йдеться у матеріалі від УП.

На другому місці перебуває голова комітету ВРУ у закордонних справах Олександр Мережко, який нещодавно балотувався у президенти ПАРЄ. Він у січні отримав надбавку у 69,1 тисячі гривень.

Найменшу надбавку отримали Валерій Лунченко із "Довіри" (4,9 тисячі) та колишній "Слуга" Олександр Дубінський (5 тисяч гривень).

"З тих 19 депутатів, які не отримали надбавку за інтенсивність роботи, 17 у принципі не отримали жодних виплат за січень. Переважно це позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ (Ігор Абрамович, Олег Волошин, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Віктор Медведчук, Юрій Солод, позафракційний Андрій Деркач), а також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема Лариса Білозір, Олесь Довгий, Ольга Стефанишина", – йдеться в матеріалі УП.

Загалом виплати депутатам у січні цього року склали 19,4 мільйона гривень. Ця сума практично вдвічі більша за показник січня 2022-го року – 10,3 мільйони гривень.

+ 0 -
  • 0
  • 346

Добавить комментарий