Розмінування сільгоспземель проведуть у 9 областях

Обстеженню та в разі необхідності розмінуванню підлягає понад 470 тисяч 854 гектари земель.
На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності схвалено План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення, яким передбачено гуманітарне розмінування Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.

«Розпочинаємо системну реалізацію Плану з розмінування земель сільськогосподарського призначення в 9 регіонах України, постраждалих від широкомасштабного вторгнення. Обстеженню та в разі необхідності розмінуванню підлягає понад 470 тисяч 854 гектари земель. Це надзвичайно велика площа, навіть, якщо враховувати, що за результатами обстеження безпосередньо підлягатимуть розмінуванню значно менші обсяги. Тому нами розроблено чіткі та прозорі критерії пріоритетності розмінування – за щільністю забруднення та економічною доцільністю очищення території. В першу чергу зусилля з розмінування будуть спрямовані на малозабруднені землі з багаторічними насадженнями, чи заплановані під посів овочевих та баштанних культур», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Найбільш економічно обґрунтованим визнано зосередження зусиль на розмінуванні (гуманітарному розмінуванні) першочергових земель сільгосппризначення в Миколаївській та Черкаській областях.

Згідно з вказаними в Плані критеріями щільність забруднення, що впливає на час, необхідний для обстеження та очищення територій, поділяється на категорії:

низька – території, де не велися бойові дії, але існує ймовірність виявлення ВНП;
середня – деокуповані території, які потрапляли в зону постійних обстрілів, здійснювали свою діяльність військові формування і на яких є висока ймовірність виявлення ВНП;
висока – території поблизу лінії бойового зіткнення, стосовно яких є інформація щодо встановлених мінних полів та застосування засобів дистанційного мінування.
Інформацію щодо сільськогосподарських земель за щільністю забруднення та категоріями економічної доцільності готують територіальні громади та подають її до обласної військової адміністрації.

При цьому ОВА мають забезпечити проведення весняно-польових робіт та не допустити невикористання розмінованих земельних ділянок.

+ 0 -
  • 0
  • 680

Добавить комментарий