Зростання тарифу на електроенергію: скільки платитимуть українці

Після опалювального сезону українців чекатимуть нові тарифи на електроенергію. Відтак чинні ціни на світло, як от 1,44 гривні та 1,68 гривні за кіловат-годину, можуть підвищити до 5,5 гривні. 

До 30 квітня тарифи на електроенергію не підніматимуть. Однак після цієї дати вони можуть змінитися. В уряді вже розглядають можливістю підняти ціну до 5,5 гривні за кіловат-годину.

Після опалювального сезону швидше за світло українці платитимуть по-новому. Для цього є декілька причин. Але варто пам'ятати, що остаточного рішення щодо підвищення ще не ухвалено.

Відомо, що в уряді вважають, що вже зараз кожна кіловат-година повинна коштувати не менше 7 гривень. Адже різницю між чинним тарифом та економічно обґрунтованим тарифом покривають коштом доходу від генерації "Енергоатому" та "Укргідроенерго".

Через це у 2022 році виник борг на суму 33 мільярди гривень. Але і це ще не все: Україні потрібно крім боргу знайти кошти для відновлення пошкодженої інфраструктури внаслідок російських масових атак.

Попри те, що МВФ публічно не повідомляв про обов'язковий перегляд тарифів, однак у меморандумі йдеться про необхідність відновлення конкуренції на ринку. А без запровадження ринкових цін на світло цього досягнути неможливо.

Які ще є сценарії підвищення тарифів на світло:

"легкий варіант" – коли ціна за кіловат-годину сягає до 2,5 гривні для більшості населення;
за інформацією від видання "UBR", тарифи на електроенергію може скласти 2,8 гривні за кіловат-годину;
встановлений може бути й диференційований тариф - тобто згідно з ним, хто більше споживає, той і більше платить.

+ 0 -
  • 0
  • 337

Добавить комментарий