Шмигаль: Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується

Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також нагадаємо, що на низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.

Тариф на електроенергію з 1 жовтня не зміниться. Нагадаємо, що тариф на світло підвищили з 1 червня 2023 року. Сьогодні усі українці платять за єдиним тарифом — 2,64 гривні на 1 кіловат. Такий тариф протримається до нового року, але у Міненергетики обіцяють, що дія тарифу буде продовжена до кінця опалювального сезону.

У споживачів є можливість зменшити суми у платіжках за допомогою двозонних чи тризонних лічильників. Так, при двозонному лічильнику в нічний час кіловат електроенергії коштуватиме 1,32 гривні замість 2,64 гривні. Тобто основне навантаження на мережу потрібно робити вночі, а вдень — економити.

Тарифи не воду також залишаються без змін. У липні НКРЕКП ухвалила постанову про підвищення вартості послуг водопостачання та водовідведення практично для всіх водоканалів країни, проте скасувала її після критики президента Володимира Зеленського.

Нагадаємо, що тарифи на послуги 34 водоканалів мали зрости в середньому на 32%. В НКРЕКП підрахували, що у середньому сума в платіжках за водоспоживання домогосподарством (2?3 особи) могла зрости на 62 грн/міс (з ПДВ).

Поки що питання про підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення не порушувалося, а це означає, що з 1 жовтня ми платитимемо, як і раніше.

98% усіх споживачів в Україні одержують газ від «Нафтогазу». В компанії зазначили, що чинний тариф не змінюватиметься принаймні до кінця опалювального сезону. А це означає, що з 1 жовтня ми й надалі користуватимемося природним газом за ціною 7,96 грн/кубометр.

Крім цього, деяким українцям з 1 жовтня зменшать тариф на доставку газу. У НКРЕКП, вважають, що зміни допоможуть зменшити фінансове навантаження на побутових споживачів. Таким чином, з 1 жовтня при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, яке не було опломбоване.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на водопостачання та водовідведення для водоканалів. У середньому ціни зросли на 33%. Однак Кабмін скасував це рішення.

Також нагадаємо, що Міненергетики не планує підвищувати тарифи на електроенергію до кінця цього року.

+ 0 -
  • 0
  • 394

Добавить комментарий