В Одесі мешканці проблемних новобудов об’єднуються, щоб дати відсіч енергетичному монополісту

В Одесі громадська організація "Спільна мета" поєднує мешканців "проблемних" будинків у боротьбі за їхні права. Наразі відбулося перше засідання ініціативної групи об’єднання, яке отримало назву "Є світло".

Про це пишуть "Українські новини".

За словами голови ГО Артема Каспаряна, проблеми індивідуальні, проте вирішувати їх легше спільно: "За тиждень до нас звернулося понад 180 осіб – це мешканці одеських житлових комплексів, які мають проблеми, у тому числі й з енергетичним монополістом, компанію ДТЕК "Одеські електромережі". У всіх проблеми різні: у когось із підключенням до мереж, у когось із промисловим тарифом, у когось проблеми тягнуться роками, хтось зіткнувся із "системою" тільки недавно. Ми будемо ділитися досвідом, розбирати кейси, щоб добиватися результату. Тим більше вже понад рік прийнято "тимчасовий порядок приєднання електроустановок до системи розподілу". Фактично порядок прибрав більшу частину бюрократії та обрізав у правах монополістів. Відповідно до порядку, переведення населення з промислового тарифу на цивільний можливо навіть в умовах не завершеної процедури приєднання. Однак ДТЕК переводити дома не поспішає, адже назад на багатократні тарифи їх уже не затягнути".

У засіданні взяли участь мешканці ЖК "Ізумруд", ЖК "Акварель 2", ЖК "Еталон", ЖК "Парк Фонтанів", ЖК "Нові Черемушки", ЖК "Квартал 2020" та інших. Представники ОСББ ділилися досвідом вирішення проблем, пов’язаних з забудовниками, нав’язаними керуючими компаніями і монополістами. Жителі ЖК "Ізумруд" (Сахарова, 36) змогли об’єднатися в ОСББ, проте ДТЕК відмовляється підписувати з ними договір. Справа майже дійшла до суду.

"Будинок здали у 2007, і забудовник поставив свою керуючу компанію. На початок 2022 вона накопичила мільйонні борги перед ДТЕК. Ми виявилися крайніми - незважаючи на те, що мешканці справно оплачували світло, ДТЕК відключав будинок від електроенергії. Ми створили ОСББ, щоби безпосередньо укласти договір з ДТЕК, виконали всі вимоги законодавства, але монополіст просто нас ігнорує", - розповіла Алла Нефьодова, голова ОСББ "Смарагд 2007".

Після року листування з енергетичною компанією Алла Нефьодова написала скаргу до НКРЕКП, який зобов’язав ДТЕК у 10-денний термін підписати договір: "Пройшов вже не один місяць, і договір так і не підписано. Якщо вони нам знову не дадуть відповіді, будемо звертатися до суду".

Представник правління ОСББ Еталон 2017 Андрій Ліхопуд зазначив, що міська влада, яка іноді виступає замовниками будівництва, усувається від проблеми і не хоче допомагати одеситам.

"Я сам вляпався і зв’язався з об’єктом незавершеного будівництва… Місто має бути тим модератором, який має вивчати проблему та допомагати своїм мешканцям її вирішити. Але за фактом виходить, що кожен з нас бореться індивідуально", – розповів Андрій Ліхопуд.

За підсумками зустрічі учасники ініціативи "Є світло" вирішили підготувати звернення на ім’я "Спільної мети", міської влади та перевіряючих структур.

"У регіоні комісія НКРЕКП перевіряє дотримання законодавства компанією ДТЕК. Ревізори працюватимуть ще два тижні і це чудова можливість донести до відома ревізорів інформацію про реальний стан справ. Хочемо, щоб відбувся круглий стіл із представниками НКРЕКП, міською владою, ДТЕК та нашою громадською організацією в якості медіатора, де люди зможуть розповісти про свої проблеми та почути виразні відповіді на свої запитання", – розповів Артем Каспарян.

+ 0 -
  • 0
  • 478

Добавить комментарий