У Держприкордонслужбі роз’яснили порядок виїзду за кордон юнаків 16 та 17 років

Обмеження під час воєнного стану стосуються чоловіків віком від 18 до 60 років.

Останнім часом в Україні почали поширювати фейкові повідомлення, що нібито юнакам віком 17 років заборонено виїзд за кордон. Державна прикордонна служба дала роз'яснення щодо цього питання у своєму Telegram.

«Неправда, що не випускають за кордон 17-річних юнаків. Ці правила військового обліку чи інші правила не стосуються правил перетину державного кордону», – сказав Ігор Матвійчук, заступник начальника штабу Західного регіонального управління ДПСУ.

Він зазначив, що у статті 313 Цивільного кодексу України зазначено, що фізичні особи віком від 16 років мають право самостійно та вільно виїжджати за межі країни, а обмеження під час воєнного стану стосуються чоловіків від 18 до 60 років.

Зауважимо, що поява неправдивої інформації на цю тему могла виникнути через те, що в Україні з 5 січня 2023 року почав діяти новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних. Стаття 21 передбачає, що призовники мають стати на військовий облік після досягненні ними віку  16 років – протягом року, в якому їм виповнюється 17 років. Цей момент не суперечить попереднім правилам, в яких було зазначено, що військовий облік починається з 17 років. Уточнення стосується того факту, що на цей облік стають до досягнення 17 років – у рік, коли підліток досягає цього віку.

+ 0 -
  • 0
  • 459

Добавить комментарий