Як українські водії та волонтери можуть виїхати за кордон під час війни

В Україні військовозобов'язаним чоловікам заборонений виїзд за кордон. Військовозобов'язаними вважаються всі чоловіки від 18 до 60 років. Особливості виїзду для деяких осіб передбачені законом, проте через корупцію прикордонники та митники притримують жорстких правил для виїзду чоловіків з країни.
За Законом про мобілізаційну підготовку і мобілізацію частина чоловіків має право на відстрочку від служби, проте перетин кордону регулює Постанова КМУ про Правила перетинання державного кордону громадянами України. Прикордонники пояснили, як волонтерам та чоловікам-водіям можна перетинати кордон під час воєнного стану.
У разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності:

відповідних рішень про виїзд за межі України;
виконання правил перетину державного кордону України;
інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях».
Рішення про виїзд за межі України водій та волонтерів з цих категорій приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

військових, правоохоронних органів;
військових адміністрацій;
медичних закладів;
відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.
Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації надсилають до адміністрації Держприкордонслужби рішення про виїзд за межі України осіб для врахування під час їх виїзду за межі України.

Громадяни України та водії, які отримали дозволи та необхідні документи, можуть виїжджати за кордон терміном на 30 календарних днів із дня першого перетину кордону.
Порушення правил перетину кордону
У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, що встановлені цим пунктом, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

Водіям та волонтерам можуть відмовити в перетині кордону, якщо мета поїздки не підтвердиться.

+ 0 -
  • 0
  • 459

Добавить комментарий