Група людей крала пальне з теплотягів "Одеської залізниці"

Поліцейські затримали групу людей, підозрюваних в участі у злочинному угрупованні, яке крало дизельне пальне з теплотягів  "Одеської залізниці".

Про це повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області. 

Як наголошують в поліції, майже пів року правоохоронці збирали докази й коли вирішили, що їх достатньо почали затримувати фігурантів та повідомляти їм про підозру в крадіжках, вчинених за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Серед затриманих - мешканці Болградського району та чинні працівники одного з оборотних локомотивних депо регіональній філії "Одеська залізниця".

Працювали вони так: працівники теплотягів вносили неправдиві відомості до маршрутних листів, у яких свідомо завищували обсяги виконаних маневрових робіт і показники витрачання дизеля.

Різницю вони зливали у каністри пошкоджуючи обладнання та втручаючись у роботу паливної системи локомотивів.

Порожні каністри на маршруті слідування їм передавали спільники, а вони потім скидали тим повні для подальшої реалізації вкраденого.

Усі учасники злочинної схеми мали чітко розподілені ролі:

  • Хтось займався транспортуванням порожніх місткостей та іншого устаткування для зливання пального з паливної системи теплотягів,
  • Хтось – безпосереднім зливом.
  • Хтось – збиранням каністр з викраденим пальним, скинутих з залізничного транспорту, та їх транспортуванням до місця зберігання,
  • Хтось – візуальним спостереженням за навколишньою обстановкою перед вчиненням злочинів і в момент їх скоєння,
  • Хтось – збутом викраденого та розподілом отриманих коштів між учасниками злочинної групи.  

Лише за одну ніч правопорушники викрадали до півтори тисячі літрів дизельного пального на загальну суму шістдесят тисяч гривень.

Аби задокументувати протиправну діяльність злочинного угруповання і завадити її продовженню, поліцейські одночасно обшукали будинки підозрюваних, їхні автівки, місця зберігання викраденого палива, та приміщення в адміністративних будівлях оборотного локомотивного  депо, а також теплотяги. 

 Правоохоронці вилучили дизпаливо, здобуте злочинним шляхом, та гроші, вторговані за нього, контейнери з помпами, шлангами та іншими пристроями для перекачування дизеля, резервуари для пального, мобільні термінали, комп'ютерне обладнання, технічну документацію, чорнові записи та інші речові докази злочинної діяльності.

  Наразі усі затримані знаходяться під вартою. Якщо їхню провину доведуть у суді, їм загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

 

+ 0 -
  • 0
  • 172

Добавить комментарий