Українці скаржаться на долари від ПриватБанку

Українці скаржаться на якість доларів, які вони одержують у ПриватБанку та інших фінансових установах. Якщо раніше в касах дуже рідко траплялися купюри 1996 року випуску та банкноти з потертостями, плямами, то зараз це поширена практика. 

Банки та обмінники мають право давати старі та потерті долари?

Так, якщо банкнота дійсна, її можуть видати у касі чи обмінники. При цьому кожен клієнт має право відмовитися купувати ті купюри, які йому пропонують. Тобто, якщо вам не подобається якість, відмовтеся від покупки такої валюти. Однак із боку фінустанови це не є порушенням.

"У відділенні видаються купюри, які попередньо пройшли додаткову перевірку. При видачі пропонуються платіжні купюри. Всі банки працюють з доларами нового і старого зразків. Якщо вас не задовольнило стан купюри, ви можете відмовитися її приймати", - відповіли в "Приваті" на одну з скарг.

А чому раніше не траплялися такі купюри масово?

В Україні утруднено логістику валюти. Раніше долари привозили до країни літаками, а зараз це зробити неможливо. Доставка автотранспортом дорожча, також вона може повністю перекрити потреби. В результаті банки та обмінники протягом певного часу перестали приймати у клієнтів банкноти 1996 року випуску, а також купюри з плямами та пошкодженнями.

У ситуацію втрутився Нацбанк. Він зобов'язав приймати банкноти навіть із незначними ушкодженнями, потертостями. Тобто всі купюри, що вважаються платіжним засобом. Банки приймають таку валюту у клієнтів та не мають права відмовитися. Але вони також повинні кудись подіти отримані банкноти, тому видають їх клієнтам.

Українці такої ситуації незадоволені. Клієнт Приватбанку поскаржився на неякісні купюри доларів. При спробі придбати валюту йому пропонують купити банкноти, випущені 1996 року, а також зношені купюри.

Про це клієнт банку написав у спеціалізованомуфорумі Мінфін. "Вже кілька разів при заздалегідь замовленій валюті (долар) у відділенні за фактом повідомляють, що валюта тільки стара (1996 рік), або взагалі зношена, у плямах та ще й номіналом по 20 доларів", – поскаржився клієнт.

У банку пояснили, що за правилами НБУ зобов'язані приймати всі купюри, крім тих, що значно зношені. Тому в результаті клієнтам дають ту валюту, яку отримали від клієнтів.

Які купюри можуть не приймати?

Ті банки та обмінники, які не приймають валюту на інкасо (тобто за комісію не відправляють її на обмін в іноземний банк-кореспондент), можуть значно зношені купюри не приймати. В іншому випадку вони зобов'язані приймати сильно зношені банкноти та відправляти їх інкасо. Розмір комісії необхідно вказувати так, щоби інформацію помітили всі клієнти.

Значно зношеною вважається валюта:

  • яка розірвана чи розрізана на кілька частин;
  • видалено окремі цифри, позначення номіналу текстом, пошкоджено зображення портрета, оптичні елементи не видно;
  • колір паперу змінився; плями та забруднення займають більше половини купюри;
  • обпалені, пропалені, старі;
  • мають очевидні друкарські недоліки.
+ 0 -
  • 0
  • 296

Добавить комментарий