Фонд "Демократичні ініціативи" відповів на критику ОП: Соцопитування про корупцію коректне

Соціологи Фонду "Демократичні ініціативи" вважають максимально коректним питання у своєму опитуванні щодо рівня відповідальності президента за корупцію в уряді та військових адміністраціях.

Як інформує RegioNews, про це у коментарі "Суспільному" розповів виконавчий директор Фонду Демократичні ініціативи Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

Він запевнив, що це питання є максимально коректним і відображає реалії життя та норми Конституції.

"Зараз у нас воєнний стан в країні, президент згідно з Конституцією, законодавством є Верховним Головнокомандувачем і він очолює виконавчу владу. Коли призначаються міністри, Верховна Рада фактично формально лише затверджує рішення про звільнення і призначення міністра. Так, як це було з міністром оборони нещодавно. Було рішення, що відставка, в парламенті ніхто не ставив під сумнів, ніхто не ставив запитань, чому один міністр іде, а інший призначається, тобто не відбувалося навіть розбору кандидатур", — зазначив він.

Під час соціологічного дослідження, була використана триступенева вибірка респондентів, а також проведена перевірка близько 10% опитаних, щоб підтвердити автентичність результатів.

Опитування показало, що більшість респондентів вважає, що президент несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та армії, особливо в Запорізькій, Харківській і Дніпропетровській областях. Молодь віком 18-20 років менш критично реагувала на це питання, ніж люди старшого віку.

Бурковський запевнив, що це дослідження допомагає зрозуміти громадську думку та відношення до відповідальності президента за боротьбу з корупцією в країні.

Як відомо, напередодні фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва представив нове соціологічне опитування, яке стосується корупції. У ньому переважна більшість українців (78%) вважають президента персонально відповідальним за пряму корупцію в уряді та військових адміністраціях.

Пізніше на опитування відреагував, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, який вважає маніпулятивним опитування, згідно з яким більшість українців вважають, що Зеленський несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.

Те, що люди покладають пряму відповідальність на президента за корупцію в країні, певною мірою пов'язано і з чималою кількістю корупційних скандалів у найближчому оточенні президента. Зокрема, щодо брата голови ОП Андрія Єрмака, мегаскандального заступника Єрмака Олега Татарова, який досі на посаді, щодо "Великого будівництва" та купи зловживань при ньому, також виявлені журналістськими розслідуваннями бізнеси родини Ростислава Шурми.

+ 0 -
  • 0
  • 237

Добавить комментарий