Прогноз на зиму 2023-2024: синоптики попереджають про полярний вихор

Полярний вихор досягне своєї максимальної сили в листопаді та грудні.

За інформацією синоптиків, над Північним полюсом триває формування полярного вихору, тому перші прогнози погоди на зиму 2023-2024 відповідні: на нас чекають сніг і низька температура повітря.

Про це повідомляє сервіс severe-weather.

За словами метеорологів, сильний полярний вихор передбачає таку ж полярну циркуляцію, яка зазвичай містить прохолодніше повітря в полярних регіонах, що призводить до більш м'яких умов у США та Європі. І навпаки, слабкий полярний вихор означає, що холодніше арктичне повітря не обмежене і може затікати до США та Європи, що призводить до прохолодніших умов.

На Північному полюсі вже розпочався процес охолодження, який традиційно починається в серпні і посилюється восени.

Вчені кажуть, що 2023-го є ймовірність колапсу полярного вихору. Це призведе до погодних впливів по всій Північній півкулі - можливий викид холоднішого арктичного повітря до Європи і США.

Як повідомляється, цей потенційний колапс, який часто спостерігається у грудні та січні, може призвести до значних змін погоди в січні 2024 року.

Якою буде погода в Україні восени

Осінь 2023 року має вразити кількістю опадів.

Про це розповіла кліматологиня і співробітниця Інституту геофізики імені Суботіна НАН України Світлана Бойченко.

"Цього року на тлі характерних температурних тенденцій очікується підвищення кількості опадів восени, а особливо - в листопаді", - попередила Бойченко.

За її даними, в Україні існує тенденція до підвищення температури повітря у вересні та листопаді. Водночас у жовтні змін не передбачається.

А тим часом на Україну вже йдуть дощі та грози. Опади накриють країну атмосферним фронтом у другій половині тижня.

+ 0 -
  • 0
  • 764

Добавить комментарий