Демограф спрогнозувала кількість населення в Україні за 10 років

В Україні за десять років проживатимуть не більш як 35 мільйонів людей за умови повернення на кордони 1991 року. Про це у середу, 20 вересня, сказала директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова.
Вона підкреслила, що це оптимістичний прогноз, на 52 млн. нас вже не буде ніколи.

«Давайте забудемо про те, що у нас було 52 млн українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, 2033 року нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року», — зазначила вона.

Експертка підкреслила, що скорочення населення варто очікувати у будь-якому випадку, навіть якщо Україна поверне мігрантів або залучатиме їх з інших держав.

Вона вказала, що кількість громадян України, які виїхали на території іншіх країн через повномасштабне вторгнення Росії та отримають там статус біженців, збільшується повільніше, ніж минулого року.

«Водночас спостерігається ще одна тенденція — чисельність українських втікачів від війни у Польщі зменшується, але вони їдуть ще далі. Українці все дедалі частіше переїзджають до Чехії, Нідерланди та Німеччини. Досвід показує: чим більша відстань між Україною і тією державою, де перебувають українці, тим меншою є вірогідність того, що вони повернуться на Батьківщину», — попередила вона.

Вона додала, що Україна має робити все, щоб мотивувати український народ повертатися додому.

«Нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде немає, оскільки трудова міграція – це частина глобалізації. Але нехай повертаються. Це важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава», — підкреслила Лібанова.

Тим часом демографічна криза у сусідній Польщі поглиблюється, але у країні відзначають рекордний сплеск народжуваності серед іноземок. Про це повідомляє notesfrompoland.com.

Повідомляється, що торік цей показник зріс удвічі — до 16 711 тисяч новонароджених, і найбільше дітей народили українки — 82% від усієї кількості пологів в іноземок (13748 дітей), білорусок серед породіль-іноземок — 4,4% (741 дитина), росіянок — 1,5% (244 новонароджених).

Торік у Польщі народилися 305 132 дітей, і це найнижчий показник народжуваності з часів Другої світової війни. Експерти вважають, що країна увійшла в період демографічної кризи, тому на цьому тлі особливо помітний ріст народжуваності серед іноземок.

+ 0 -
  • 0
  • 766

Добавить комментарий