На сьогодні в Україні мешкає близько 34–35 мільйонів людей

Скорочення населення – це проблема не лише нашої країни, а й Європи та світу загалом.

На сьогодні в Україні мешкає близько 34–35 мільйонів людей. Такі цифри сьогодні, 5 жовтня, назвала директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова. Про це повідомляє Укрінформ.

«Депопуляція в Україні розпочалася 91-го року. Тут немає жодного відношення до розпаду СРСР та формування незалежної Української держави, це просто збіг, – пояснила демограф. – Два роки ми трималися за рахунок величезного припливу мігрантів із колишнього СРСР, переважно із середньоазіатських республік, бо там була складна ситуація. Коли вичерпався цей резерв, із 1994 року кількість населення в Україні щороку скорочувалася».

Лібанова акцентувала увагу на тому, що це проблема не лише України, а й світу загалом. А в найближчому майбутньому ця проблема торкнеться і Китаю.

Демограф пояснила, що озвучена чисельність населення України є приблизною, оскільки точних офіційних даних немає.

Усі європейські країни втрачають своє населення, але компенсують його за рахунок міграції. При цьому вони не лише компенсують населення кількісно. До них приїжджають молоді люди, які народжують більше і вмирають менше. Тобто вони омолоджують вікову структуру населення», – наголосила Лібанова.

+ 0 -
  • 0
  • 500

Добавить комментарий