З 1 жовтня в Україні вводяться нові правила абонплати за газ

В Україні переглянули правила формування оплати за транспортування (розподіл) газу, яке в народі прозвали "абонплатою за газ". Передбачається, що новий принцип розрахунків дозволить менше платити за розподіл газу тим українцям, які минулого газового року (з жовтня до жовтня) споживали мінімум блакитного палива через його відключення.
Відповідне рішення ухвалила Нацкомісія з енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Відомство змінило правила ще на засіданні 12 вересня, проте привселюдно повідомило про це 20 вересня.

Нові правила почнуть застосовуватися з 1 жовтня. Ними змінюється підхід до розрахунку мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання було припинено повністю або частково . Зазначається, що із зазначеної дати в розрахунку враховуватиме лише функціонуюче газове обладнання побутового споживача, яке не було опломбоване.

"Зміни сприяють зменшенню фінансового навантаження на побутових споживачів, у яких за попередній газовий рік споживання було на мінімальному рівні", – заявили у НКРЕКУ. Там також надали розрахунки, якою саме може бути економія.

Як приклад у Нацкомісії взяли умовну родину із Чернівецької області з мінімальними обсягами споживання у попередньому періоді. Вказано, що йдеться про споживача з опломбованим обладнанням – газовим котлом та водонагрівачем.

У НКРЕКУ підрахували, що економія для такої родини становитиме 45,6 грн. на місяць, або 547,25 грн. на рік. Розрахунки зроблено виходячи з тарифу 1,99 грн (без ПДВ).

При цьому слід враховувати, що у різних населених пунктах України тарифи на доставку газу різняться. Наприклад, на початку 2023 року тариф для киян становив лише 38 копійок за куб, а на Вінниччині ціна сягала 2,95 грн.

По суті, плата за розподіл газу – це гроші на утримання та ремонт газових трубопроводів. Тариф залежить від довжини трубопроводів та кількості газу, який ними качають (тобто кількості споживачів у конкретного облгазу).

Протягом року побутовим споживачам щомісяця нараховується однакова вартість доставки газу, незалежно від обсягів споживання. Кількість використаного палива враховується під час розрахунку тарифу вже наступного року.

+ 0 -
  • 0
  • 398

Добавить комментарий