Україна та Молдова домовляються про відкриття нових пунктів пропуску

Україна та Молдова проводять перемовини, результатом яких можуть стати відкриття нових митних пунктів пропуску в Одеській області, натомість розглядається варіант закриття тих пропускних пунктів, які сьогодні не рентабельні.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, перебуваючи в Одесі.

Закрити зокрема планують пункти пропуску на кордоні з Молдовою, які перетинають менше ніж 10 осіб на добу. Таких нині на Одещині близько 15 штук. Загалом їх закриття ніяк не вплине на пропускну спроможність.

«Сьогодні близько 62 пунктів пропуску працює на кордоні із Молдовою. Якщо проходить до 10 осіб на добу, то немає сенсу тримати всю інфраструктуру та штат на них. Однак потрібна консультація з громадами, перш ніж приймати такі рішення, оскільки ці пункти знаходяться на їхній території», — заявила Ірина Верещук.

У квітні 2023 року міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова Лілія Дабіжа підписали протокол про зміни до угоди між урядами країн про діяльність залізничного транспорту.

У березні очільники прикордонних і митних відомств України та Молдови підписали протокол про організацію спільного контролю в пункті пропуску для залізничного сполучення «Серпневе-1 – Басарабяска».

Раніше Кабінет міністрів Молдови затвердив протокол, який передбачає усунення операцій подвійного, а на деяких ділянках — потрійного контролю митних та прикордонних органів за залізничним вантажем.

Протокол передбачає усунення операцій подвійного контролю, але в деяких ділянках потрійного контролю митними та прикордонними структурами. Таким чином, планується спрощення процедури залізничного транзиту вантажів територією України з пунктом призначення в Республіці Молдова та Румунії та територією Республіки Молдова з пунктом призначення в Україні та Румунії, що дозволить збільшити обсяги вантажів, що перевозяться залізничним транспортом.

Того ж часу, логістичні ланцюжки будуть змінені шляхом перенаправлення перевезення вантажів з автомобільного сегмента на залізничний. В результаті буде знижено навантаження на національні траси, що призведе до збільшення обсягів транзитних вантажів по території Республіки Молдова та позитивно вплине на національну економіку.

Уряд Молдови на засіданні 14 грудня 2022 року схвалив початок перемовин та підписання протоколу між Прикордонною поліцією та Митною службою Молдови з одного боку та адміністрацією Прикордонної та Митної служб України щодо облаштування залізничного пункту пропуску на молдовсько-українському кордоні «Бессарабяска-Серпневе».

+ 0 -
  • 0
  • 254

Добавить комментарий