В Україні готують глобальну реформу усієї системи соцзахисту

В Україні готується глобальна реформа усі системи соціального захисту. Глава профільного міністерства Оксана Жолнович називає цей процес "переформатуванням". У його ході в країні з'явиться новий Соціальний кодекс, а пільги будуть переглянуті та уніфіковані.
"Зараз ми пишемо новий Соціальний кодекс, і в рамках глобального переформатування пільг їх переглядатимемо і уніфікуватимемо", - заявила Жолнович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Вона також прокоментувала свою нещодавню заяву про те, що в Україні потрібно " зламати все, що є сьогодні соціальним ". За її словами, йшлося не про відміну допомоги тим , хто її потребує, а саме про зміну системи їх призначення та надання.

"Я мала на увазі, що вся система соціальної підтримки сьогодні нам, на жаль, дісталася у спадок від Радянського Союзу з радянських часів. Дуже довгий проміжок часу будувалася за наративом, коли у дуже багатьох людей заохочувалися патерналістські настрої:" Давайте ми вам дамо якусь -Невелику виплату і забудемо про вас ". Але ж так не працює", - пояснила Жолнович.

В результаті, за її словами, Україна отримала "величезну армію" одержувачів допомоги, а бюджет соціальної політики став найбільшим у всьому уряді. "У якийсь момент може настати просто межа ", – попередила міністр.

"13 мільйонів людей, які застраховані, працюють, із податків яких сплачуються різні соціальні витрати, можуть перестати працювати, недостатньо заробляти. Ми можемо виплачувати рівно стільки, скільки заробляємо", – додала Жолкович. За її словами, коштом 13 мільйонів платників податків уже зараз здійснюються виплати таким категоріям:

11 мільйонів пенсіонерів;
3 мільйони людей з інвалідністю;
60 тисяч дітей сиріт;
майже 3 мільйони домогосподарств, які отримують субсидії.
"Ось уявіть собі, що на одну працюючу людину припадає кілька утриманців, і кожен із них має отримувати адекватну допомогу. Тому якщо ми говоримо про підтримку в тисячу гривень, вона ж ні про що. Це має бути хоча б 5 тис. грн . Можемо Чи ми стільки заплатимо? А скільки тоді потрібно нам податків з кожного збирати?" - розповіла міністр.

За її словами, саме ці проблеми і покликана вирішити майбутню реформу. При цьому необхідно розмежувати, що є гарантією від держави, а що є привілеєм .

"Я не хочу сказати, що виплати у всіх заберуть, або що всіх позбавлять, і у нас немає соціальних виплат. Це неможливо, це безглуздо та нераціонально. Але кожна виплата має бути оцінена на її адекватність. І якщо вона нічого за собою не несе " . , а просто так історично склалася, то, очевидно, вона має бути переформатована на щось інше, на якусь підтримку, яка буде людині справді потрібна та дієва. Ось це і є новий суспільний договір”, – резюмувала міністр.

Нагадаємо, раніше заява Жолнович про те, що багато громадян занадто сильно розраховують на соцвиплати, обурила українців. Особливо болісно, ??судячи з коментарів у мережі, було сприйнято фразу про "зону комфорту", в якій нібито знаходяться одержувачі соцдопомоги. Як пояснювала міністр, йшлося про те, що поки отримувачі виплат від держави бояться їх втратити, вони перебувають у залежному стані, а натомість мають шукати способи і самостійно стати на ноги.

+ 0 -
  • 0
  • 238

Добавить комментарий