Кабмін спростив виїзд дітей за кордон: оформити дозвіл можна через “Дію“

Кабмін підтримав оформлення тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон через платформу "Дія". Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За словами глави профільного відомства, скористатися послугою просто. Для цього потрібно, щоб у обох батьків було встановлено "Дію". Один із них надсилає заяву про дозвіл на виїзд дитини за кордон, а другий – дає свою згоду за допомогою додатка "Дія.Підпис". Після цього інформація автоматично вноситься до Державного реєстру актів цивільного стану. Прикордонники зможуть в онлайн-режимі перевірити усі дані.

Наголошено, що послуга буде повністю безкоштовною. Водночас батькам залишається доступним традиційний спосіб оформлення згоди у нотаріуса.

"Швидко і зручно. Все працюватиме дуже просто. Продовжуємо будувати країну зі зручними держсервісами", - наголосив Федоров у своєму Telegram-каналі. В уряді вважають, що оформлення дозволу батьків на виїзд дітей із країни лише через відповідне нотаріальне посвідчення провокує багато проблемних ситуацій. Буває так, що батько дозволяє матері залишити Україну з дитиною, проте не може оперативно оформити це документально. Зокрема, якщо він знаходиться на тимчасово окупованій території, прифронтовій зоні або за межами країни.

Кабмін спростив виїзд дітей за кордон: оформити дозвіл можна через “Дію“

Нагадаємо, що у вересні Кабмін дозволив виїжджати з України студентам або курсантам, які здобувають освіту з авіаційних спеціальностей та мають проходити практику за кордоном.

Раніше в "Дії" запустили послугу, яка стане в нагоді більшості українців – йдеться про сплату штрафів за адміністративні правопорушення.

Також стало відомо, чому з 1 листопада документи із "Дії" не прийматимуть на пропускних пунктах України.

+ 0 -
  • 0
  • 302

Добавить комментарий