На Одещині діяв фіктивний реабілітаційний центр

Житель Одещини організував фіктивний реабілітаційний центр, де разом з поплічниками вони незаконно та насильно утримували викрадених людей. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювані облаштували у приватному секторі одного з районів Одеси фіктивний реабілітаційний центр для лікування нарко та алкозалежних громадян. Для забезпечення роботи “центру” житель Одещини залучив своїх знайомих.

Через веб-ресурс під виглядом примусового лікування нарко та алкозалежних людей вони приймали замовлення на викрадення конкретних людей з поміщенням їх у “реабілітаційний центр”.
“Послуга” з викрадення людини коштувала від 30 до 40 тисяч гривень. Щомісячний платіж за подальше утримання в “центрі” становив 20 тисяч гривень. Замовник повинен був вказати анкетні дані людини та повідомити місце її перебування, додали в Офісі Генерального прокурора.

Після оплати людину викрадала група чоловіків та примусово доставляла в “реабілітаційний центр”. Вони видавали себе за представників правоохоронних органів чи державних установ. Довідок про стан здоров’я “пацієнта” учасники угруповання не вимагали, медичних працівників серед персоналу центру не було.
За даними слідства, викрадених людей утримували протягом тривалого часу без їхньої згоди, без жодних правових підстав та належної медичної чи психологічної допомоги. У людей відбирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення.

Правоохоронці провели 17 обшуків на території міста Одеси. Звільнили 20 людей, яких незаконно утримували проти їх волі. Під час обшуків у фігурантів вилучили підроблені посвідчення різних правоохоронних органів, травматичну та вогнепальну зброю, гранату, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, шприци з невідомою речовиною та готівку.
Наразі затриманим особам повідомлено про підозру, вирішується питання про обрання запобіжних заходів. Також слідчі перевіряють інформація щодо систематичного введення потерпілим наркотичних засобів та умисного зараження вірусом імунодефіциту.

+ 0 -
  • 0
  • 191

Добавить комментарий