Київстар знову атакували російські хакери

Кіберфахівці Служби безпеки України допомогли відобразити нові кібератаки Росії на національного оператора мобільного зв'язку "Київстар".

Як передає "Хвиля", про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в інтерв'ю міжнародному агентству Reuters.

Так, за словами Вітюка, після масштабного злому СБУ вдалося запобігти низці спроб завдати ще більших збитків оператору.

"СБУ не лише допомогла "Київстару" відновити роботу за кілька днів, а й відбити нові кібератаки. Після масштабного злому ми запобігли низці спроб завдати ще більших збитків оператору. Ворог розраховував завдати кілька ударів поспіль, щоби максимально надовго залишити людей без зв'язку. У такому разі тривалого перевантаження своїх мереж могли не витримати й інші оператори”, – розповів він.
При цьому Вітюк наголосив, що СБУ продовжує розслідувати масштабний "злом" Київстару за кількома статтями Кримінального кодексу України.

"Поки кіберфахівці Служби безпеки вже досліджують окремі зразки шкідливого програмного забезпечення, який використовував ворог. Атака старанно готувалася багато місяців", – зазначив він.
Крім того, керівник Департаменту кібербезпеки СБУ підтвердив, що за цією атакою стоїть хакерське угруповання Sandworm, яке є штатним підрозділом російської військової розвідки і раніше неодноразово здійснювало кібератаки на українські об'єкти, зокрема операторів зв'язку та інтернет-провайдерів.
За його словами, ця кібератака справила значний вплив на громадянське населення, але не мала серйозного ефекту на військові комунікації, оскільки Сили оборони використовують різні алгоритми та протоколи зв'язку.

Після виникнення інциденту до офісів компанії виїхала команда реагування та оперативно-слідча група СБУ, яка документує та розслідує всі обставини атаки.

На додаток до цього кіберфахівці СБУ працювали безпосередньо на місці події, надаючи допомогу співробітникам "Київстару", залучаючи міжнародні компанії з кібербезпеки та координуючи зусилля всіх державних установ для якнайшвидшого відновлення мережі.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Служба безпеки відпрацювала близько 9 тис. кібератак на державні ресурси та об'єкти критичної інфраструктури України. Нагадаємо, Київстар запропонував абонентам компенсаційні пакети.

+ 0 -
  • 0
  • 131

Добавить комментарий