Одеська історико-топонімічна комісія запланувала переформатувати меморіал 411-ї батареї

Історико-топонімічна комісія при Виконавчому комітеті Одеської міської ради пропонує замінити зовнішній вигляд меморіалу 411-ї батареї з урахуванням сучасної війни з РФ. Про це під час пресконференції повідомив член комісії Олександр Бабіч.

За його словами, це розглядали на засіданні комісії, що відбулося нещодавно. Однак він зазначив, що наразі планується створити робочу групу, яка у співробітництві з Одеським краєзнавчим музеєм та департаментом культури Одеської обласної державної (військової) адміністрації. Річ у тім, що меморіал є частиною музею, а музей знаходиться на балансі ОВА.

"Тому саме навколо меморіалу ми хотіли б почати перейменовувати вулиці на честь загиблих героїв", - зазначив він.

Також Олександр Бабіч зазначив, що саме там комісія планувала перейменувати одну з вулиць ім'ям загиблого у 2022 році полковника Ігоря Бедзая, але це викликало дискусії із військовими, які пропонували назвати ім'ям героя проспект Гагаріна.

Натомість комісія наполягає, що проспект Гагаріна слід перейменувати на Проспект Нескорених враховуючи, що біля обласної адміністрації, яка розташована на розі проспектів Шевченка та Гагаріна розташовані меморіали Небесній сотні, Героям війни та пам'ятник знак присвячений кримським татарам — киримли. Утім ідею комісії не підтримали одесити на громадських слуханнях.

Щодо перейменування, які комісія пропонує винести на наступну сесію, то пропонують, наприклад: перейменувати Другий Новгородський провулок ім'ям засновника Одеського музею західного та східного мистецтва Теофіла Фраєрмана, ім'ям Михайла Врубеля, який вчився в Одесі планують назвати вулицю Магнітогорську.

Окрім того, в Одесі планують переназвати Другий Магнітогорський провулок ім'ям Сергія Параджанова.

Вулицю Молокова планують переназвати ім'ям Михайла Емінеску.

Загалом на сесію, яка планується у лютому запропоновані понад 100 перейменувань топонімів.

+ 0 -
  • 0
  • 271

Добавить комментарий