Норвегія прагне зменшити кількість біженців з України

Влада Норвегії має намір посилити контроль за людьми, які прибули з України – зокрема, скоротити їм фінансову допомогу. Причина – прагнення зменшити кількість біженців, оскільки в країні не вистачає ресурсів, щоб забезпечити всім належні умови.

Про посилення заходів контролю норвезький уряд оголосив 29 січня. "Ми маємо забезпечити контроль над потоком біженців. Ми не повинні допустити, щоб тиск на муніципалітети став настільки високим, що підтримка допомоги Україні може бути поставлена під сумнів", – сказала голова норвезького мін'юсту Емілі Мель.

Нові правила будуть спрямовані насамперед на скорочення фінансової допомоги українським біженцям. Зокрема:

українці, які мешкають у приватних будинках, а це центри надання притулку, більше не отримуватимуть фінансових виплат;
для отримання одноразової грошової допомоги (зараз це майже 93 000 крон, або 8 200 євро) потрібно буде перебувати в Норвегії щонайменше рік;
буде скорочено початкову допомогу для бездітних пар.
Крім того, норвезький уряд хоче прив'язати надання певних соцвиплат та послуг українським біженцям до перебування у країні. Однак ці положення ще остаточно не затверджені та обговорюватимуться.

Також пропонується заохочувати біженців з України, які відвідують курси імміграції в Норвегії, активніше шукати роботу. Або хоча б підробіток.

+ 0 -
  • 0
  • 222

Добавить комментарий