На відбудову історичного центру Одеси Італія виділить 45 млн євро

Проєкт містить три частини: реставрацію Спасо-Преображенського кафедрального собору, захист та цифровий облік 52 об»єктів культурної спадщини, що увійшли до Списку світової спадщини ЮНЕСКО під загрозою, а також розробку мастер-плану для міста, що міститиме рекомендації щодо розвитку Одеси та залучення інших фондів та країн-партнерів до відновлення.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Про план італійської сторони стало відомо сьогодні, 13 лютого, під час зустрічі т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва зі спеціальним посланником Міністра закордонних справ Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа (на фото) та другим секретарем, консулом Посольства Італійської Республіки в Україні Стефано Мозером. Сторони обговорили проєкт відбудови історичного центру Одеси, пошкодженого внаслідок війни.

Про план італійської сторони поінформував під час зустрічі Давіде Ла Чечіліа. Він додав, що цей план розрахований на три роки, а його загальна вартість складе 45 млн євро.

Щодо Спасо-Преображенського собору, першим кроком є відновлення даху, а також закриття вирви, що залишилася від ракети. Ці роботи ми плануємо здійснити до початку зими 2024 року. Вже виділено пів мільйона євро на реставрацію даху. Загалом на відновлення церкви ми плануємо спрямувати 2 млн євро, — сказав Давіде Ла Чечіліа.

За його словами, допомогу в реалізації плану відновлення може надати ЮНЕСКО. Зокрема, планується залучення українського представництва організації та створення наглядової ради за участі італійських й українських інституцій, а також ЮНЕСКО.

Культура завжди була сильним аспектом у двосторонніх відносинах України та Італії, тож ми маємо намір продовжувати цю справу, — підкреслив посланник.

Давіде Ла Чечіліа запевнив, що аспекти співпраці між інституціями реалізуватимуться у межах договору між Україною, Італією та ЮНЕСКО.

+ 0 -
  • 0
  • 255

Добавить комментарий