Мобілізація засуджених: в уряді пояснили, кого пропонують долучити до війни

В уряді розглядають можливість мобілізації до війська людей із судимістю, тих, хто перебувають у місцях позбавлення волі, а також і довічно ув?язнених. Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, повідомили "Суспільне".

В Україні майже 26 тис. довічно ув'язнених, розповіла Висоцька.

"І їх характеристики, і їх стан, і стан здоров'я, і моральний стан, і бажання долучитися у них також різне. Тому ми перш за все бачимо перевагу в тих, хто замотивований. А вже по-друге, шукаємо юридичні конструкції, юридичні можливості звільняти таких людей, для того, щоб вони допомагали відсікати агресію", - сказала заступниця міністра.

Наразі уряд у першу чергу розглядає можливість залучення до війська тих засуджених, які вже відбули покарання.

"Тому в проєкті закону, який зараз розглядається про мобілізацію, ми передбачаємо саме таку можливість - надати людям, які мають судимість, тобто які є вільними, вже відбули покарання, жодних претензій у країни до них з юридичної точки зору немає, щоб цей статус не заважав їм в першу чергу", - сказала Висоцька.

За словами заступниці міністра, розглядається також варіант, щоб ув'язнені або люди з судимістю виконували допоміжні функції у війську, і це б було "доречніше, ніж просто перебувати у в'язниці".

Тисячі громадян, які мають судимість, виявили бажання служити у Збройних силах України. Серед охочих - ті, хто відбуває довічне ув'язнення за вчинення злочинів, повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Минулого місяця Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт щодо мобілізації. Одне із запропонованих нововведень - засуджені особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням зможуть бути призвані на військову службу під час мобілізації.

7 лютого парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт про мобілізацію.

+ 0 -
  • 0
  • 242

Добавить комментарий