ПФУ недоотримав 8,5 млрд грн

За два місяці 2024 року Пенсійний фонд отримав надходження у розмірі 127,2 млрд грн, що на 5,7 млрд грн (5%) більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Однак план все одно не виконано. ПФУ недоотримав 8,5 млрд грн від ЄСВ.
Відповідні дані оприлюднив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він наголосив, що Єдиний соціальний внесок є головною статтею доходів ПФУ. І він виявився невиконаним:

у частині ЄСВ, яка розподіляється на пенсійне страхування – на 9,9% (недобір 7,6 млрд грн);
у частині ЄСВ, яка розподіляється на соцстрахування у зв'язку із втратою працездатності – на 15,3% (недобір 0,9 млрд грн).
"Не розводитиму "зраду", а скажу прямо як є: це пов'язано з меншими видатками бюджету на оплату праці у січні-лютому через необхідність економії в умовах недонадходження зовнішнього фінансування бюджету", - написав депутат Верховної Ради у своєму Telegram-каналі.

Вказано, що держава збирає ЄСВ і є найбільшим платником ЄСВ, зокрема щодо грошового забезпечення військовослужбовців та заробітних плат бюджетників.

Трансферт із держбюджету ПФУ в січні-лютому з причин економії був менший за 3 млрд грн (-7,2%), ніж роком раніше. За словами Гетманцева, проблема не є критичною. У березні та квітні ситуація з бюджетними видатками на оплату праці та пенсійне забезпечення вирівняється, що позитивно позначиться на доходах ПФУ.
Данило Гетманцев уточнив, що тимчасове просідання у планових доходах ПФУ на початку 2024 року не вплинуло на індексацію пенсій з 1 березня на 8%. Він наголосив, що оновлені пенсії для 10 мільйонів українських пенсіонерів за березень виплатять своєчасно та у повному обсязі.

Раніше повідомлялося, як змінилися пенсії українців після індексації у березні. Нагадаємо, що середній розмір надбавки до виплат становив 322 грн. Середня пенсія українців збільшилась до 5717 грн.

+ 0 -
  • 0
  • 622

Добавить комментарий