Розробники антивірусу Avast продали персональні дані понад 100 мільйонів користувачів

Розробники антивірусу Avast отримали штраф у розмірі $14,8 млн від Управління із захисту особистих даних Чехії за порушення правил GDPR. Чеська компанія передала особисті дані понад 100 мільйонів користувачів свого антивіруса без їхнього дозволу компанії Jumpshot. Це сталося у 2019 році, коли Avast обробляла дані без належної згоди користувачів та передала їх третім особам для аналізу поведінки в інтернеті.

В Управлінні зазначили, що Avast надавала мінливі дані про своїх користувачів, що могло порушувати їхню конфіденційність та приватність. Компанія намагалася приховати цю практику, стверджуючи, що дані були анонімізовані, хоча частина інформації все ж можна було використати для ідентифікації користувачів.

Avast відповіла на рішення регулятора заявою про незгоду і можливість подальших судових дій. Компанія також підтвердила свою відданість захисту даних користувачів та заявила про вжиття заходів для підвищення рівня конфіденційності. Незважаючи на це, Avast продовжує брати участь у міжнародних ініціативах з метою забезпечення конфіденційності даних. У лютому компанія також погодилася сплатити $16,5 млн Федеральній торговій комісії США відповідно до аналогічної справи.

+ 0 -
  • 0
  • 449

Добавить комментарий