За рік понад 57 тисяч українців скористались програмою «єВідновлення»

До річниці функціонування проєкту «єВідновлення» Міністерство відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури України провело форум «єВідновлення: результати і перспективи».

Учасники зустрічі обговорили здобутки та виклики, з якими зіштовхнулися під час першого року відбудови, а також окреслили перспективи подальшого розвитку в Україні.

Досвід Одеси в роботі щодо допомоги громадянам, житло яких постраждало або було зруйноване внаслідок агресії рф, представив перший заступник Одеського міського голови Олександр Філатов.

«Крім дії програми єВідновлення, в Одесі з минулого року громадянам, у яких внаслідок агресії рф були пошкоджені вікна та двері, надається компенсація на їхне встановлення з міського бюджету. З цією метою ми трансформували нашу Міську цільову програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги вразливим верствам населення. Це дозволяє більш оперативно допомогти постраждалим. Так, наразі за 2023 та 2024 роки таку цільову матеріальну допомогу отримало понад 1800 осіб на загальну суму більш ніж 52 мільйони гривень», - розповів Олександр Філатов.

За сумлінну працю, високий професіоналізм та особистий внесок у розвиток державної програми «єВідновлення» перший заступник Одеського міського голови отримав «Відзнаку» від Міністерства відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерства цифрової трансформації України.

*****
Наразі в Одесі визначені знищеним майном:
- 4 багатоквартирних будинки (2 з них - частково). У багатоквартирних будинках знищеними визначено 66 квартир. За 52 квартирами сформовано сертифікати на суму 100 529 073,1 грн;
- 2 приватних будинки. За один приватний будинок вже сформовано та реалізовано сертифікати, від власників іншого будинку очікуються заяви.

Також одеситами подано 717 заяв щодо пошкодженого майна. 466 заяв вже розглянуто, з них по 333 заявам прийнято рішення про надання компенсації на відновлення пошкодженого об’єкта нерухомого майна на загальну суму 16 448 741 грн. По 93 заявах прийнято рішення про відмову у наданні компенсації на відновлення пошкодженого об’єкта нерухомого майна. Зупинено розгляд 40 заяв.

10 травня 2023 року в Україні стартувала програма «єВідновлення» з відновлення житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії рф. Ця масштабна ініціатива, започаткована Урядом, дала можливість тисячам українців, які втратили житло, отримати державну допомогу на його ремонт або відшкодування за зруйноване майно. За рік роботи «єВідновлення» понад 57 тисяч українських родин отримали кошти на загальну суму понад 11 млрд гривень:
- 54,5 тис. українців отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на загальну суму понад 5,8 млрд грн;
- 2,8 тис. українців отримали житлові сертифікати на купівлю нових домівок.

+ 0 -
  • 0
  • 321

Добавить комментарий