Українські школярі навчатимуться в цифрових освітніх центрах ЮНІСЕФ

Повномасштабна війна в Україні вплинула на всі сфери життя, у тому числі й освітню: зруйновані заклади освіти, стрес дітей, їхніх батьків, опікунів та вчителів, неможливість навчатися у безпечних та комфортних умовах через постійні повітряні тривоги та періодичні відключення світла – все це стало реальністю після 24 лютого 2022 року.

Для надання доступу до освіти в умовах війни Міністерство освіти і науки України разом із міжнародними партнерами розбудовують мережу цифрових освітніх центрів (DLC).

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Асоціація інноваційної та цифрової освіти вже відкрили шістнадцять цифрових освітніх центрів у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях.

Мета цифрових освітніх центрів – забезпечення безперервного навчання дітей та підлітків, надолуження освітніх втрат, надання можливості брати участь у заходах неформальної освіти, психоемоційна підтримка дітей і підлітків, їхніх батьків та вчителів, надання можливостей для соціалізації та взаємодії, а також підвищення професійних компетентностей учителів.

У цифрових освітніх центрах учні зможуть безплатно:

- за допомогою штучного інтелекту (ШІ) визначити, які предмети та теми зі шкільної програми їм потрібно надолужити;

- навчатись за допомогою інтерактивних кейсових уроків;

- проходити практичні та лабораторні роботи, використовуючи технології віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальності;

- отримувати індивідуальні консультації (надолужувати освітні втрати) через спеціальний застосунок (так звана UBER-школа);

- набувати навички, що мають найбільший попит у XXI столітті завдяки “Урокам для успішного життя”;

- розважатись з користю зі спеціальною освітньою програмою Minecraft;

- визначити свій рівень володіння та опанувати українську та англійську мови;

- отримати психоемоційну підтримку;

- сформувати Паспорт здібностей до 1 000+ сучасних професій за допомогою сертифікованого профорієнтаційного адаптивного тестування, визначити професію своєї мрії та побудувати індивідуальну траєкторію подальшого навчання та кар’єри.

Координатором цифрових освітніх центрів у цих трьох областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти, яка за підтримки Міністерства освіти і науки України з початку війни успішно розвиває мережу українських освітніх хабів як в Україні, так і в країнах ЄС та Великій Британії.

+ 0 -
  • 0
  • 261

Добавить комментарий